Gitar çalmak istiyorum fakat terimleri anlamıyorum

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
Gitar çalmak istiyorum ancak bazı terimleri anlayamıyorum.

1616243086577.png

Mesela gördüğünüz yay işareti ne anlama geliyor.

1616243127460.png

Burada 3'den 5'e kaydırıp hem de en alt telden 3'e basmak neredeyse imkansız bunun başka bir anlamı mı var? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üsttekinin ne olduğunu bilmiyorum 😀(Nasıl çalındığının videosunu izleyebilirsin). Alttakinde baş parmağın ile basıp yüzük veya serçe parmağın ile slide yapabilirsin. Şimdi denedim orta parmak ile slide yapınca daha rahat oluyor. Notalara bakmak da fena bir seçenek değil.

Üsttekinin ne olduğunu bende bilmiyorum 😀(nasıl çalındığının videosunu izleyebilirsin). Alttakinde baş parmağın ile basıp yüzük veya serçe parmağın ile SLI'de yapabilirsin. Şimdi denedim orta bparmak ile SLI'de yapınca daha rahat oluyor.

Video bulamadım hocam çok aradım ama saçma videolar var ya da amatör insanlar çekmiş. Serçe parmağım ile deneyeceğim.

Deneyeceğim hocam. Gitardan anlıyorsunuz galiba. :D
Çok değil, 3. tel hariç bütün tellerdeki 5. fret alt telin çıkardığı ses eşittir. 3. tel de ise bu 4. frettir. O mantıkla gittim, yoksa çok anladığımdan değil. Master of Puppets'ın Tablrında da ilk power chordlar alt tellerde gözüküyor ama Metallica en üst üç telde çalıyor mesela.

Çok değil, 3. tel hariç bütün tellerdeki 5. fret alt telin çıkardığı ses eşittir. 3. tel de ise bu 4. frettir. O mantıkla gittim, yoksa çok anladığımdan değil. Master of Puppets'ın Tablrında da ilk Power chordlar alt tellerde gözüküyor ama Metallica en üst üç telde çalıyor mesela.

Teknik olarak bilginiz var gibi. :D

İk resimdeki pull of tekniğidir.
Tek vuruş yaparsınız mi telinde 3. perdeye, sonrasında parmağınızı telden aşağıya doğru çekip boş mi sesini elde edersiniz.

Çok karışık oldu ama internete pull of tekniği diye aratırsanız çıkar.
Hammer on da onun kardeşi gibidir.

İk resimdeki pull of tekniğidir.
Tek vuruş yaparsınız mi telinde 3. perdeye, sonrasında parmağınızı telden aşağıya doğru çekip boş mi sesini elde edersiniz.

Çok karışık oldu ama internete pull of tekniği diye aratırsanız çıkar.
Hammer on da onun kardeşi gibidir.

Karışık olmadı hocam gayet iyi anlattınız. Teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı