Gitar çalmayı öğrenmek

BEACT

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yaklaşık 4-5 aydır elektro gitar çalmaya başladım fakat hala akor basamıyorum. Kendim öğrenmeye başladım, hala da öğreniyorum. Özellikle akor için veya akor dışında başka şeyler için neler önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tadını çıkarmaya bak. Zevk aldıkça daha çok çalacaksın. Daha çok çalmak da daha hızlı gelişmeni sağlar.

Akor basmak basit, parmaklarınızı doğru şekle getirmek için alıştırmanız lazım sadece. Bare basmaktan bahsediyorsanız onun için biraz daha uğraşmanız gerekebilir. Solo çalmayı deneyebilirsiniz bence. Basit sololar var. Bir şarkının tamamını öğrenmek zorunda da değilsiniz. Solosu kolay kısmı çalarsınız, gerisini sonraya bırakırsınız.

Şu tür videolar var mesela:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Solo çalışın, sevdiğiniz şarkıların tab'ine internetten bakabilirsiniz.
Sevdiğim şarkıların akor olmayan kısımlarını çalabiliyorum iyi de gidiyor ama şu an hiçbir şarkının tamamını çalabiliyorum diyemem.
Tadını çıkarmaya bak. Zevk aldıkça daha çok çalacaksın. Daha çok çalmak da daha hızlı gelişmeni sağlar.
Bazen çok sıkılıyorum 2-3 gün hiç çalmadığım oluyor ama bazen de öyle bir sevdayla alıyorum ki 1 hafta bırakmıyorum. Çok dengesiz olduğunu düşünüyorum.
Akor basmak basit, parmaklarınızı doğru şekle getirmek için alıştırmanız lazım sadece. Bare basmaktan bahsediyorsanız onun için biraz daha uğraşmanız gerekebilir. Solo çalmayı deneyebilirsiniz bence. Basit sololar var. Bir şarkının tamamını öğrenmek zorunda da değilsiniz. Solosu kolay kısmı çalarsınız, gerisini sonraya bırakırsınız.

Şu tür videolar var mesela:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kadar temiziyle karşılaşmamıştım güzelmiş teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak çoğu akorun şekillerini gösteren güzel bir site var mı acaba?

Site var mı, bilmiyorum. İnternette aratırsanız bulursunuz kolayca. Zaten şarkıyı öğrenmeniz için bir video açarsanız gösteriyorlar çoğunlukla.

Yeni konular

Geri
Yukarı