Gitar çalmayı öğrenmek

Hocam ben en iyisi gitarı satayım. :D

30 yıla yakın sürede yüzlerce defa gitarı bırakmayı düşündüm, onlarca defa kırma noktasına geldim.

Hiç bir anlamı olmayan sadece 4 tane armonik notayı tekniğiniz otursun diye haftalarca / aylarca etüd yapmaya katlanabilir misiniz?
Bunun gibi çok fazla birbrine bağlı zincirler olur.

Sabırlı değilseniz zaten vazgeçin. Enstrüman çalmak, hele gitar çalmak azim ve disiplin ister.

30 yıla yakın sürede yüzlerce defa gitarı bırakmayı düşündüm, onlarca defa kırma noktasına geldim.

Hiç bir anlamı olmayan sadece 4 tane armonik notayı tekniğiniz otursun diye haftalarca / aylarca etüd yapmaya katlanabilirmisiniz?
Bunun gibi çok fazla birbrine bağlı zincirler olur.

Sabırlı değilseniz zaten vazgeçin. Enstrüman çalmak, hele gitar çalmak azim ve disiplin ister.
Yaparım hocam neden yapamayayım. Çalışmayana ekmek yok. Çalıştıktan sonra her şey olur Kirk Hammett'da etten kemikten bende etten kemiktenim.

Pek öyle olmuyor.

Temelde öğrenmesi çok basit olan bir tekniği yanlış öğrenirseniz her şey ömür boyu sizinle gelir.

Metallica Gitaristi ve vokalisti j. Hatfield, 80lerin başında ilk albümnlerini çıkarttığını ve öncesinde de biraz gitar çaldığını düşündüğümüzde, kendi başına hatalı öğrendiği downpicking çalım sorununu 50 senedir düzeltemedi.

Aynı sorunu yaşayan bir arkadaşım da 20 yıldır uğraşıyor. Her şarkıyı çalamıyor ve ritm kaçırmasına sebep oluyor bilen bilir...

Özet: Başlangıçta ders alın, temel seviyede çalım tekniklerini kavrayın. Armoni temellerini öğrenin, Daha sonra kendi başınıza ilerleyebilirsiniz.
Haklısınız ama dediğim o tarz hatalar değildi, "elim yanlış yerde mi" gibi hataları kastettim. Ve birçok kursta gösteriyorlar temel teknikleri, o kadar temel bir şeyi yanlış öğrenmesi biraz zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı