Gittigidiyor.com'daki Windows 10 Key'leri orijinal mi?

venomakasa

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar kafamda bazı deli sorular var lütfen cevaplarsanız sevinirim.

1- Gittigidiyor sitesinde bir sürü Windows10 Key'i var. Ve en ucuzu 5 TL. Şimdi ben bunu alsam sonsuza kadar orijinalmi olacak.

2-Benden başkası kullanabilecekmi.

3- Windows'a format atarken ilk format ekranında Key'i istiyor. İnternet bağlantısı olmadan format ekranında Key'i istiyor. Benim anlamadığım internet olmadan Key'i nasıl tanıyıcak, kafam almıyor. Sonuçda Key'i tanıyabilmesi için internet üzerinden Microsoft Key'i doğrulaması lazım ama format ekranında Key yeri çıkıyor?

4- Her fiyata Key var 50 TL yede var 5 TL'yede ikisinin işlevide aynı mı?

5- OEM Key var Retail Key falan var farkları nedir.

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    103,3 KB · Görüntüleme: 62
  • 22.png
    22.png
    68,3 KB · Görüntüleme: 68
OEM (Original equipment manufacturer) / orjinal ekipman üreticisi anlamına gelir. Normalde Windows işletim sistemi aldığınızdas bir kutu içinde DVD ve üzerinde seri numarası ile gelir. OEM Windows satın aldığınızda size sadece lisans numarası verilir ve indirme linki verilir. Yani ortada fiziksel paket vs yoktur.

OEM lisans normalde bilgisayar ile birlikte gelir. Yani bu şekilde satılamaz. OEM lisans sadece birlikte satıldığı bilgisayar ile kullanılmalıdır. Bunlar lisansın kullanım şekli ile alakalı tabi. Gittigidiyor da bulunan lisans muhtemelen çalışır sorun yaşamazsınız.

1- Tek bir anakarta tanımlı oluyor girdiğin key. O anakartı istersen 500 kere formatla yine de orjinal kalıyor.

2- Senden başkası kullanamıyor.

3- Kodu algoritmaya göre doğruluyor. İnternet bağlantısı gelince kontrol ediyor diye biliyorum.

4- En ucuzunu al hepsinin işlevi aynı.

5- Bunun hakkında bir fikrim yok. Ben 2 yıl önce almıştım OEM W10 Pro hala kullanıyorum, format da attım

Merhaba Keyler orijinal oluyor genellikle. Retail ile OEM Key farkı Retail Key i başka bilgisayarlarda da kurabilirsiniz ancak OEM keyler bilgisayara özeldir. Her bilgisayara yeniden almanız gerekir, taşınmaz.

Keyler orijinal mi bilmiyorum ama her konuda yazıyorum bu konuya da yazıyorum. Adamlar HW.. adlı programdan aldıkları keyleri parayla millete satıyorlar aslında para vermeden bile bu adamların key aldığı programı kullanarak sistemi etkinleştirebiliyorsunuz paranız da cebinizde kalıyor boşuna para vermeyin bu kişilere. Adamların kullandığı program HW.. devamını vermiyorum araştırın bulun hemen çıkıyor zaten google'da. Bu program ile aldıkları keyleri internet sitelerinde satıyorlar siz alınca da mail olarak gönderiyorlar bu kadar basit. Bu program ile bende etkinleştirme yaptım key'i bios'a gömüyor ve her format attığın da otomatik lisanslıyor. Mesela ben Home sürümü için yapmıştım şimdi ne zaman Windows 10 Home kurarsam anında lisanslı olarak geliyor. Aşağıda ki SS'i HW.. kullandığım sistemimden aldım. Aynı SS'de ki bilgiler 25 TL'ye key alan arkadaşımın sisteminde de çıkıyor yani hiç bir fark yok. Boşuna para vermeyin.

2020-01-12_19-32-00.jpg

Keyler orijinal mi bilmiyorum ama her konuda yazıyorum bu konuya da yazıyorum. Adamlar HW.. adlı programdan aldıkları keyleri parayla millete satıyorlar aslında para vermeden bile bu adamların key aldığı programı kullanarak sistemi etkinleştirebiliyorsunuz paranız da cebinizde kalıyor boşuna para vermeyin bu kişilere. Adamların kullandığı program HW.. devamını vermiyorum araştırın bulun hemen çıkıyor zaten google'da. Bu program ile aldıkları keyleri internet sitelerinde satıyorlar siz alınca da mail olarak gönderiyorlar bu kadar basit. Bu program ile bende etkinleştirme yaptım key'i bios'a gömüyor ve her format attığın da otomatik lisanslıyor. Mesela ben Home sürümü için yapmıştım şimdi ne zaman Windows 10 Home kurarsam anında lisanslı olarak geliyor. Aşağıda ki SS'i HW.. kullandığım sistemimden aldım. Aynı SS'de ki bilgiler 25 TL'ye key alan arkadaşımın sisteminde de çıkıyor yani hiç bir fark yok. Boşuna para vermeyin.

Eki Görüntüle 485787
Bana da Home lisansı gerekli ama ben bulamadım bunu araştırdığımda.

Eki Görüntüle 485787
Araştırdım vs ama aklımda şöyle bir soru var. Bununla aktifleştirme yapsam ardından bu key'e bir şey olsa mesela geçersiz olsa, sonuçta benim hwid'ime kayıtlı olduğu için key bir daha OEM kullanirken sıkıntı yaratır mı ? K** yerine daha iyi ve temiz gibi duruyor ondan merak ediyorum. Tam alacaktım 10 TL olan key'den bu mesaj vazgecmeme sebep oldu.

Eki Görüntüle 485787
Bende de bu şekilde yazıyor fakat ben 2 yıl önce para vererek almıştım. Orjinal değil mi? Neden bende de böyle yazıyor dediğiniz program ile lisans taşıyabiliyormuyum ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı