Gizli 1 nereye kayboldu?

9! Faktörler bir birini götürüyor.

Tamam aynı fikirdeyiz ama burada niye 1 aldı ve gizli bir dedi ona bakılırsa ilk attıgım sorudada olmalıydı anlamadım kafam bayağı karıştı soru kolay basit ama su son ghizli bir mi yoksa sayıya göre değişen sonuçmu o kafamı karıştırdı.

Çaresine bakarım bir şekil yardımlarınız için teşekkürler!

Tamam aynı fikirdeyiz ama burada niye 1 aldı ve gizli bir dedi ona bakılırsa ilk attıgım sorudada olmalıydı anlamadım kafam bayağı karıştı soru kolay basit ama su son ghizli bir mi yoksa sayıya göre değişen sonuçmu o kafamı karıştırdı.

Çaresine bakarım bir şekil yardımlarınız için teşekkürler!
Tam olarak neyi anlamadigini anlamadim. Ama istersen discord a gel sana sesli olarak düzgünce anlatayim.

mantık şu eğer paranteze alacağın faktoriyelin yanında sayı yoksa kalan 1 olur o şekil senin dedin mantık ama sayı varsa etkisiz eleman olarak kalır.

9! ve 8!'i 7!'e kadar aç sonra 7! parantezine al.
Ardından 7!'ler birbirini götürecek parantez içi kalacak sadece.
Parantez içi, (9.8 + 8)'den 80 gelecek.
Screenshot_20230807_171940_Samsung Notes.jpg

9 ortak paranteze girdikten sonra kullanmıyoruz hiç.
Bak paranteze alır iken eğer paranteze alacağın sayının yanında hiçbir sayı yok ise gizli biri ekliyoruz.
Bu soruda 9!'i paranteze almış ve 9!'in yanında hiçbir sayı yok o yüzden gizli biri ekliyoruz.
Ancak senin ilk attığın soruda aynı şey geçerli değil çünkü orada 7! Parantezine alıyoruz ve parantez içine alınan bütün sayıların yanında başka bir sayı daha var.

9! Ve 8!'i 7!'e kadar aç sonra 7! Parantezine al.
Ardından 7!'ler birbirini götürecek parantez içi kalacak sadece.
Parantez içi, (9.8 + 8)'den 80 gelecek.
Eki Görüntüle 1893399

Bak paranteze alır iken eğer paranteze alacağın sayının yanında hiçbir sayı yok ise gizli biri ekliyoruz.
Bu soruda 9!'i paranteze almış ve 9!'in yanında hiçbir sayı yok o yüzden gizli biri ekliyoruz.
Ancak senin ilk attığın soruda aynı şey geçerli değil çünkü orada 7! Parantezine alıyoruz ve parantez içine alınan bütün sayıların yanında başka bir sayı daha var.

Konuyu kavradım şu an bayağı iyi gidiyorum yorumlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı