Öğrencilerin gizlice videosunu çeken bir öğretmen nereye şikayet edilir?

Scorpionnn 61

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba hocalarım, okuduğum lisede bir öğretmen var ancak kendisine öğretmen denir mi bilmiyorum. Kendisi adamakıllı hiçbir ders anlatmadığı gibi öğrencilere de hayatı zorlaştırmaktan başka bir şey yapmıyor. Neyse, konuma döneyim. Kendisi okul yönetimi sevgililere bile bir şey demediği halde kız ve erkeklerin birlikte oturmasına bile laf eden birisi. Geçtiğimiz günlerde de boş bir sınıfta sevgilisi ile sarılan bir arkadaşımın gizlice videosunu çekmiş ve kendisini ailesine vermekle tehdit etti. Arkadaşımın ailesi bu konularda katı olduğundan dolayı bir şey yapamadı ancak bu öğretmenin ilk video olayı da değil kendisinin daha önce 2-3 öğrencinin daha videosunu çektiğine şahit oldum. Sonuç olarak sorum şudur kendisini anonim bir sekilde nereye şikayet edebilirim ve geri dönüş alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda anonim şekilde şikayet olabileceğini pek sanmıyorum, birkaç öğrenci velisiyle imza toplayarak ilinizdeki ya da ilçenizdeki milli eğitim müdürlüğüne şikayet edebilirsiniz. Olayı araştırması için müfettiş atanır, gizlice resim ya da video çekmek özel hayatın gizliliğinin ihlaline giriyor. Resim ya da video çekmeden önce bunu belirtmesi gerekiyor.

Sonuç alacağını pek sanmam ama birkaç kişi toplayıp çıkışta hocayı döveblilirsiniz.

Ben şahsen çok daha etkili bir çözüm olacağını düşünüyorum, böyle davranışlar sergileyen bir şahsı ancak fiziksel olarak caydırabilirsiniz.

Merhaba hocalarım, okuduğum lisede bir öğretmen var ancak kendisine öğretmen denir mi bilmiyorum. Kendisi adamakıllı hiçbir ders anlatmadığı gibi öğrencilere de hayatı zorlaştırmaktan başka bir şey yapmıyor. Neyse, konuma döneyim. Kendisi okul yönetimi sevgililere bile bir şey demediği halde kız ve erkeklerin birlikte oturmasına bile laf eden birisi. Geçtiğimiz günlerde de boş bir sınıfta sevgilisi ile sarılan bir arkadaşımın gizlice videosunu çekmiş ve kendisini ailesine vermekle tehdit etti. Arkadaşımın ailesi bu konularda katı olduğundan dolayı bir şey yapamadı ancak bu öğretmenin ilk video olayı da değil kendisinin daha önce 2-3 öğrencinin daha videosunu çektiğine şahit oldum. Sonuç olarak sorum şudur kendisini anonim bir sekilde nereye şikayet edebilirim ve geri dönüş alabilir miyim?

Ailelerine göndersin ne olacak ki? Sevgi suç mu sanki? Benim aileme öyle bir şey gönderseler gidip hocadan hesap sorarlar çocukları niye çekiyorsun diye, peşini bırakmazlar asla. Tabii çocukların aile yapısıyla da alakalı ama olması gereken budur.

Birkaç öğrenci kız öğrencilerde olsun şikayet edin. Kızlar özellikle bizim fotolarımızı görüntülerimizi alıyor desin. Ayrıca erkek arkadaşlarımızla elele falan tutuşunca videoya çekiyor bizi diyin. Kısaca sapık diyip şikayet edin ki muhtemelen onun çekme nedeni ve zihniyeti bu. Yanlış birşey yok yani. Ha dayak tabiki çok güzel olur. Çoğu şeyin çözümüdür şiddet ama sorun olmayacağını, yakalanmayacağınızı, ceza almayacağınızı garantilemeden öyle birşeye kalkışmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı