Öğrencilerin gizlice videosunu çeken bir öğretmen nereye şikayet edilir?

Ailelerine göndersin ne olacak ki? Sevgi suç mu sanki? Benim aileme öyle bir şey gönderseler gidip hocadan hesap sorarlar çocukları niye çekiyorsun diye, peşini bırakmazlar asla. Tabii çocukların aile yapısıyla da alakalı ama olması gereken budur.

Hocam benim ailem de aynı şekilde ancak bunu yaptığı arkadaşım olan kızın ailesi de benim kız arkadaşımın ailesi de bu konularda çok katılar bizleri gördüğü ve fotoğraflarimizi çektiği için bir şey yapamıyoruz.

@Angarya_messi fiziksel olarak caydırıcı olması bir yere kadar. Şikayet edilmesi gerekiyor.

Bekliyorum aslında benim videomu veya fotoğrafımı içinde kız arkadaşım olmadan çeksin diye ancak bir türlü bulamadım o fırsatı.

@Scorpionnn 61 videosu çekilen kişilerle konuşabilirsiniz. Onların şikayet etmesi yeterli olur.

Arkadaşım kendisi de şikayet etmek istiyor aslında ancak şikayet etmesi durumunda sevgilisi ile ilgili durumu ailesinin öğreneceğinden dolayı edemiyor yoksa şimdiye kadar 30 kere şikayet etmiştik ne yapacağız bilmiyoruz.

Arkadaşım kendisi de şikayet etmek istiyor aslında ancak şikayet etmesi durumunda sevgilisi ile ilgili durumu ailesinin öğreneceğinden dolayı edemiyor yoksa şimdiye kadar 30 kere şikayet etmiştik ne yapacağız bilmiyoruz.

18 yaş altında olduğunuz için şikayet etmeniz durumunda zaten ailelerinize mutlaka haber gider. Bu durumu samimi olduğunuz diğer hocalarla ya da müdür, müdür yardımcısı ile konuşup halletmek en iyisi olur ama olayın büyümesini istemeyen birisi olmalı. Videoyu çeken hoca ile konuşup öğrencilerden şikayet geldiğini kendisi için sıkıntı olacağını vazgeçmesini yoksa yazlı dilekçe şikayet vs olacağını söyleyip videoyu çeken kişinin bunu yapmasını engelleyebilirler ama bunun için sizin çok sevdiğiniz sizi seven ve güvenilir bir hoca gerekir. Yoksa olay direk araştırmaya gider. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok çünkü sizin elinizde şikayet dışında başka bir caydırıcı argüman yok. Eğer olay ailelere ulaşmadan çözülsün istiyorsanız sizi anlayacak, durumu kavrayacak sevdiğiniz bir öğretmen ile düzeltebilirsiniz bence.

Doğrusu bu mu değil tabii ki. Bu tarz kişilerin öğretmenlik vasfını taşımadığını düşünüyorum. Öğretmen olarak kız ve erkeklerin beraber takılması vs konusunda hassasiyetiniz olabilir ancak bu durumda sadece sözlü olarak uyarmak ile yetinirsiniz videoya çekip tehdit etmek öğretmenlik mesleğine yakışmaz. Bana kalırsa aileniz öğrenecek olsa bile sonuçlarına katlanıp toplu şikayet etmeniz en doğrusu olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı