Gizli sekmede inen şeyi Chrome indirilenlerde görür müyüz?

Alperen_51

Picopat
Daha fazla  
Şimdi olay şöyle YouTube'da bir reklam gördüm wavemaker... Bir sürü bir şey yazıyordu ona bakmak istedim ama geçmişte yazmasın diye gizli sekmeden baktım siteler hep yabancıydı hatta birine yanlıslikla bastım sanırım. Sonra virüs bulaşır diye korktum şimdi hangi siteye bastım onu da göremiyorum geçmiş yok çünkü bir de bir şey indiyse normal sekmedeki Chrome indirilenler var ya orada görülür mü?

Yazıyor.

Dosya Ekleri

• InkedEkran Alıntısı_LI.jpg
    InkedEkran Alıntısı_LI.jpg
    834,4 KB · Görüntüleme: 46
Şimdi benim anladığım kadarıyla sen, YouTube üzerinden bir reklam gördün ilgini çekti, sende virüs bulaşmasın diye gizli Sekmeler'den açtın.

Birincisi: YouTube üzerinden tıklanan Reklamlar'da virus olma olasılığı yok. Çünkü YouTube ve Google Ads'nin belli reklam standartları var ve aynı VirusTotal gibi site reklamı yapılmadan önce virus kontrolünden geçer ve eğer virus tespit edilirse, site reklamı yapmaya izin vermez.

İkincisi: Eğer bir şey indiyse diye endişelenmeye gerek yok eğer Chrome tarayıcı'sı kullanıyorsan, Chrome indirmeden önce kullanıcı'dan izin zaten istiyor. Ama eğer hala şüphe duyuyorsan, Chrome://downloads adresinden, hem gizli sekme Hem'de normal sekmede indirdiğin şeyler gözükür, alternatif olarak indirilenler klasörüne gidip kontrol edebilirsin.

Üçüncüsü: İndirilen dosyalar sen açmadan kendiliğinden açılmaz.

Şimdi benim anladığım kadarıyla sen, YouTube üzerinden bir reklam gördün ilgini çekti, sende virüs bulaşmasın diye gizli Sekmeler'den açtın.

Birincisi: YouTube üzerinden tıklanan Reklamlar'da virus olma olasılığı yok. Çünkü YouTube ve Google Ads'nin belli reklam standartları var ve aynı VirusTotal gibi site reklamı yapılmadan önce virus kontrolünden geçer ve eğer virus tespit edilirse, site reklamı yapmaya izin vermez.

İkincisi: Eğer bir şey indiyse diye endişelenmeye gerek yok eğer Chrome tarayıcı'sı kullanıyorsan, Chrome indirmeden önce kullanıcı'dan izin zaten istiyor. Ama eğer hala şüphe duyuyorsan, Chrome://downloads adresinden, hem gizli sekme Hem'de normal sekmede indirdiğin şeyler gözükür, alternatif olarak indirilenler klasörüne gidip kontrol edebilirsin.

Üçüncüsü: İndirilen dosyalar sen açmadan kendiliğinden açılmaz.

Açmadanda virüs bulaşmaz değil mi?

Bir de reklama YouTube'da basmadım. Kendim ararken hep yabancı sayfalar geldi polonyaca yazıyordu sanırım o siteye girmekten bir şey olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı