Gizli sekmede izinsiz veri kullandığı iddiası ile Google'a 5 milyar dolarlık dava açıldı

Uyansak kac yazar? Cok beri toplamasalar iyiydi. Veri toplanmasina cok karsi degilim, fazlasini toplamasinlar. Sonucta Google, Microsoft cok ama cok ekmek yediriyor insanlara.
Öyle demeyin hocam en az 1 milyon kişi google kullanmayı bıraksa neler olur neler bana yetkiyi verselerdi hey gidi hey.

Her ne kadar kullanmadıklarını iddia etseler de her şirket illaki kullanır ve arama, izleme geçmişinize göre de karşınıza reklamlar çıkar. Google'dan bir şey aratıyorum, doğrudan Instagram'da onun reklamı çıkıyor. Belki şirketler anlaşmalı olarak kullanıcı verilerini birbirlerine satıyor da olabilir, bilemeyiz.

Her ne kadar kullanmadıklarını iddia etseler de her şirket illaki kullanır ve arama, izleme geçmişinize göre de karşınıza reklamlar çıkar. Google'dan bir şey aratıyorum, doğrudan Instagram'da onun reklamı çıkıyor. Belki şirketler anlaşmalı olarak kullanıcı verilerini birbirlerine satıyor da olabilir, bilemeyiz.
O verileri toplayıp reklamcıya ve diğer uygulamalara satmayı olayı bence direkt gerçek hocam. Verilerimizi satmasalar uygulamalar ücretsiz olmazdı.

Direkt gerçek, hiçbir şirketin masum olduğunu düşünmüyorum. Özetle internet aleminde kimse anonim olamaz, mümkün değil. Ya Instagram ve Google çok farklı şirketler. Google'da arattığım ürünün, aynı ürün ya da benzer ürünlerini neden Instagram reklamında görüyorum ki? Var bir şeyler.

Direkt gerçek, hiçbir şirketin masum olduğunu düşünmüyorum. Özetle internet aleminde kimse anonim olamaz, mümkün değil. Ya Instagram ve Google çok farklı şirketler. Google'da arattığım ürünün, aynı ürün ya da benzer ürünlerini neden Instagram reklamında görüyorum ki? Var bir şeyler.
Sadece onlar da değil. Şu aralar yeni telefon arayışında olduğum için sürekli telefon bakıyorum. Hepsiburada ise bana geçen Samsung telefonlarda taksitli fırsatlar var diye SMS attı.

@NotAKnightAnymore sonra gel de buna normal de :D Hiçbir şey normal değil. Bir ürünün satılmasında gerçekten reklamların çok büyük etkisi var. Şirketlerin birbirleriyle anlaşmalı olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar işinizi halletmeniz gerektiğinde Tor Browser ile halledin artık.

Geri
Yukarı