Gizlilik için en iyi VPN nedir?

Ücretli VPN almak istiyorum. Gizlilik ve hız için 2 VPN arasında kaldım. Sizce ExpressVPN mi yoksa NordVPN mi almalıyım? Ya da başka bir önerisi olan yazabilir.
Sahsen NordVPN'e hic guvenmiyorum. ExpressVPN birkac olayla kendisi kanitlamis olsa da cok guvendigim bir servis degil ve fiyati ucuk. Mullvad, OVPN ve Njalla iyidir.

Sahsen NordVPN'e hic guvenmiyorum. ExpressVPN birkac olayla kendisi kanitlamis olsa da cok guvendigim bir servis degil ve fiyati ucuk. Mullvad, OVPN ve Njalla iyidir.
Hepsi satıyor hocam bilgileri ya:)
Gizlilik isteyen Tor kullansın diyorum ben. He ben altı üstü xxx izliyeceğim o yüzden VPN arıyorum diyen herhangi bir VPN kullanabilir zaten önemli değil. Hiç kimse sade vatandaş Hasan hangi kategori xxx izliyor diye kaydını tutmaz yani:D

Ücretli VPN'lerde tamamen gizlilik sağlayamazsın. Zaten ileri düzey yasa dışı bir iş yapmayacaksan da bazı kritik bilgilerini depolamayan bir VPN servisinden de seni bulmak için uğraşmazlar. Nord'u bilmiyorum ama ExpressVPN kullanıyorum uzun süredir, memnunum. Bazı kritik verilerini loglamıyor ama dediğim gibi aranmana yetecek yasa dışı bir iş yaparsan ve yakalanmak istenen biri olursan bulunamayacağın anlamına gelmiyor. Bağlantı kurduğun server üzerindeki tüm veri çıkışlarını üşenmeden inceleyip yine de bir şekilde bulurlar.

Gecikme ve hız bakımından çok memnunum. Yurt dışı şirket sunucularına bağlantı için kullanıyorum, VPN olmadan bağlantım kopuyordu sürekli. İhtiyacım olan hızı fazlasıyla veriyor. 170-180 Mbps download, 17-18 Mbps upload alabiliyorum ExpressVPN ile.

Hepsi satıyor hocam bilgileri ya:)
Gizlilik isteyen Tor kullansın diyorum ben. He ben altı üstü xxx izliyeceğim o yüzden VPN arıyorum diyen herhangi bir VPN kullanabilir zaten önemli değil. Hiç kimse sade vatandaş Hasan hangi kategori xxx izliyor diye kaydını tutmaz yani:D

Veri satmak var, veri toplamak var. Gercekten satmayanlari ve yasal olarak satamayanlari var. Veri toplama ve hukumetlerle paylasma konusuna gelirsek soyledigim 3 firma da kendini kanitlamis, bagli olduklari yargi alanlarinda veri tutmalarinin zorunlu olmadigi firmalar.

Mullvad: Isvec merkezli. Hesap yonetiminde ne email/kullanici adi ne de parola kullaniliyor, yalnizca size verdikleri bir rakam ve sayilar dizisi ile hesabinizi yonetiyorsunuz. Onion servisleri mevcut. Nakit ve kripto paralarla odeme yapilabiliyor.

OVPN: Isvec merkezli. Her ay dava ve yasal durumlariyla alakali transparanlik raporlari yayinliyorlar ve su ana kadar hicbir kullanicinin bilgisini vermediler.

Sunuculari disksiz calisiyor. Sunucu kabinlerinde alarm takili. VPN sunucularinda kullandiklari isletim sistemini ozellestirerek disaridan mudahaleye karsi sunucularinda kullanilmayan portlari sistemsel olarak desteklemiyorlar. Yasal masraflar icin sigortalari var.

Yakin zamanda dev torrent sitelerinden 'The Pirate Bay' buradan aldigi statik IPv4'lu bir VPN'i kullanarak sunucularini gizlediler. IPv4 kullaniciya ozel verildigi halde hizmet almayi kisa bir sure once biraktiklari ve kayit tutmadiklari icin hicbir bilgi veremediler, davadan tazminat aldilar. Nakit ve kripto para kabul ediyorlar.

Njalla: Nevis adasi merkezli, sunuculari Isvec'te bulunuyor. The Pirate Bay torrent sitesinin ilk kurucusu tarafindan kurulan gizlilik dostu domain, VPS ve VPN saglayicisi. Email ve XMPP ile kayit olunabiliyor. Onion servisleri mevcut. Nakit ve kripto para kabul ediyorlar.

Warp 1.1.1.1 kullanıyorum. Gizlilik için değil de oyunlarda ping düşürmek için. Wireguard protokolünü kullanan ve internet servis sağlayıcıları tarafından (Türk Telekom engellemiyor) engellenmeyen, ücretsiz vpn. Bilen bilir, Wireguard protokolü gerçekten harika bir şey.
Gizlilik için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu mu kullanıyorsunuz?

1630336496346.png

Bende IP'yi İstanbul'a çeviriyor. Ayrıca VPN yerine de geçiyor mu WARP? Sadece DNS değil yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı