GLACIER 750W PSU ile 3 tane 3070 beslenir mi?

fbatirbek

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Mining işlerine yeni başlıyorum. 750W PSU PowerBoost PSU ile 3 tane 3070 besleyebilir miyim? PSU'nun 3 kablo ile toplam 6 PCI-e 8pin çıkışı var. Her kablonun bir çıkışına PCI-e çoğaltıcı takacağım. Böylelikle bir kablo 2x8Pin Ekran kartını, 6 pin ile de Riser'ı besleyecek. SATA'dan Riser beslemek istemiyorum, önerilmiyor.
Şu an 2 tane 3070'im var ve onları riser ile bilgisayarıma bağladım. Beslemelerini 750W PSU ile yapıyorum. Bir adet 3070 daha alacağım ve 750W PSU ile besleyeceğim. Kartların kullanım değerini aşağıdaki görselden görebilirsiniz. 5700 XT'yi PC'm PSU'dan besliyorum.

Dosya Ekleri

• 1111.jpg
    1111.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 36
Güç kaynağı şu an 2 kartı gayet serin şekilde besliyor. Kutusunda hiç bir ısınma yok. 3 Karta yetmezse bunu ısınmasından anlayabilir miyim?

Ekran kartının TDP değeri 220W. Sisteminizin geri kalanı hiç güç çekmiyor mu? Ayrıca ekran kartına yükleme yapıldığında ne olacak? 750W PSU ile 2 tanesini bile çalıştırmamalısınız. PSU'lar sağladıkları gücün yaklaşık olarak yarısına kadar kullanılırlarsa maksimum verimle çalışırlar.

Yeterli kablo var mı? Emin değilim ama muhtemelen yeterli kablo bile yok. Ve tavsiye etmem o PSU ile.
Yeterli kablo var. Bir kablo da 6+2 şekilde iki çıkışı var. Bir ucuna PCI çoğaltıcı koyarak Riser'ı da besleyeceğim. Ya da 2 molex i birleştirip bir PCI-E 6+2 yapan aparatlar var onları da kullanabilirim. PSU neden güven vermedi. Power Boost bilindik bir marka diye biliyorum.

Ekran kartının TDP değeri 220W. Sisteminizin geri kalanı hiç güç çekmiyor mu? Ayrıca ekran kartına yükleme yapıldığında ne olacak? 750W PSU ile 2 tanesini bile çalıştırmamalısınız.
Görsele baktınız mı? Arkadaş mining yapıyor ve kartlarının güç tüketimleri ortada. Mining yapacaksa ve alacağı 3. 3070 de o civarlarda güç çekse rahatça besler elindeki güç kaynağı.
PSU'lar sağladıkları gücün yaklaşık olarak yarısına kadar kullanılırlarsa maksimum verimle çalışırlar.
O zaman 500W güç çeken sisteme 1000W PSU alalım nasıl fikir?

Hiveos üzerinden Max Watt ayarı ile 130W ı geçmiyor asla kartlar. Alt takım DDR2 sistemden kuracağım. Zaten yükte binmeyeceği için 80-90W arası tüketimi olur diye düşünüyorum.
3*130 = 390W
Alt takım = 90 W olarak düşündüm. 480W tüketimi 750W bronz ile karşılarım diye planladım. Aslında izlediğim videolarda 1600 W ile 7 tane 3070 Besliyorlar. O mantıkla 750W ile 3 tane beslerim diye düşünmüştüm.

Beslemesine besler gibi duruyor ama şu durumda, mining alanında bana önemli getirisi olabilecek kartları o güç kaynağına emanet etmezdim. Marka bazlı düşünmek doğru olmasa da güvenilir bir marka değil gözümde. Sağlam denilebilecek güç kaynağı da epey az.

Molex üzerinden veya çoğaltıcı ile kullanmanı tavsiye etmem açıkçası. Besleme işi sıkıntı değil ama hele de 7/24 çalışacak ise o çeviriciler sorun yapar. Eriyen, yanan gibi gibi şeyler oldu açıkçası. PSU için de zararlı, ekran kartı için de iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı