Gliserin damlası kulağı daha çok tıkadı

Menifur

Centipat
Yaklaşık 5 gündür, gribim dün kulağım tıkandı fakat küçük bir tıkanıklık olduğu için müdahale etmedim. Bugün sabah uyandığımda kulağım daha çok tıkanmıştı, ben de gliserin süreyim dedim ve 2 damla gliserin damlattım. Kulağımı daha çok tıkadı fakat günde 6-8 kez damlatmam gerektiğini okudum ve bir kez daha 2 damla gliserin damlattım. Şu an sol kulağım neredeyse tamamen tıkanık. Acile gittik fakat doktor gliserini kullanmama devam etmem gerektiğini ve bir KBB doktoruna görünmem gerektiğini söyledi. Her damlattığımda daha kötü oluyor hala damlatmalı mıyım? Kulağım uyuşmaya başlamış gibi hissediyorum.

2-3 gün daha kullanıp kulağını tıkayan kirin yumuşamasını sağla, sonra KBB uzmanına görün. Kulağını temizleyecek. :) Yapacak bir şey yok, kir katı durumdayken temizlenemiyor.

2-3 gün daha kullanıp kulağını tıkayan kirin yumuşamasını sağla, sonra KBB uzmanına görün. Kulağını temizleyecek. :) Yapacak bir şey yok, kir katı durumdayken temizlenemiyor.
Fakat kulağımda kir değil de sıvı varmış gibi hissediyorum. Bu arada kulak üstü kulaklık kullanmamda bir sakınca var mı? Beni daha kötü yapar mı?

Fakat kulağımda kir değil de sıvı varmış gibi hissediyorum. Bu arada kulak üstü kulaklık kullanmamda bir sakınca var mı? Beni daha kötü yapar mı?
Büyütülecek bir şey değil, kulağının içi kir dolu olmasa zaten gliserin kalıcı tıkamaz. Tanıdıklarımın en az yarısının başına gelen şey. Kulaklık yağlanır en fazla ama temizlemesi zor olacağı için kullanmanı çok tavsiye etmem.

Günde 8-10 damla damlatıp Salı günü 2 dakikada kulağını temizletip eskisinden daha da rahatlamış şekilde devam edersin hayatına. Yalnız kulak çubuğunu fazla kullanıyorsan ya da bir kulağın fazla yağ salgılıyorsa tekrarlayacak.

Büyütülecek bir şey değil, kulağının içi kir dolu olmasa zaten gliserin kalıcı tıkamaz. Tanıdıklarımın en az yarısının başına gelen şey. Kulaklık yağlanır en fazla ama temizlemesi zor olacağı için kullanmanı çok tavsiye etmem.

Günde 8-10 damla damlatıp Salı günü 2 dakikada kulağını temizletip eskisinden daha da rahatlamış şekilde devam edersin hayatına. Yalnız kulak çubuğunu fazla kullanıyorsan ya da bir kulağın fazla yağ salgılıyorsa tekrarlayacak.
Bu sabah uyandığımda kulağımın kanadığını fark ettim. Bayağı bir kan akmış kulağımdan. Enfeksiyondur umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı