Gliserin kulak damlası kulağımı daha çok tıkadı

Temizleme işlemi çok zorda kalınmadıkça yapılan bir işlem değil. Keza kulak kiri kulağı korumak için var. Tamamını temizlemek iyi sonuçlar vermiyor. Kulağınıza yabancı bir cisim kaçar (minik bilye karınca benzeri minik canlılar) ise temizleme işlemi yapılıyor.
Arkadaşın durumu sıkıntılı temizlemesi gerekiyordu kesinlikle.

Arkadaşın durumu sıkıntılı temizlemesi gerekiyordu kesinlikle.
Doktor olan ben değilim açıkçası. Arkadaşın kulak içini görmedim, görmedik. Kbb bakıp buna geçer damla yazıyorum diyor ise ben geçeceğini düşünüyorum. Kimse boşuna 6 yıl okuyup 4 5 yıl uzmanlık yapmıyor. Bilgisiz demek bu insanlar için bir hakarettir. ( yukarıdaki bir arkadaşa itafen)

Temizleme işlemi çok zorda kalınmadıkça yapılan bir işlem değil. Keza kulak kiri kulağı korumak için var. Tamamını temizlemek iyi sonuçlar vermiyor. Kulağınıza yabancı bir cisim kaçar (minik bilye karınca benzeri minik canlılar) ise temizleme işlemi yapılıyor. Doktor geçeceğini düşündüğü için yapmamış olabilir diye düşünüyorum. Sizi çok rahatsız ediyorsa özellikle belirtip yaptırabilirsiniz muhtemelen.
Bir haftadan uzun bir süredir kulaklarım tıkalı, verdikleri damlayı kullanıyorum fakat hiç bir şekilde etkisi olmuyor. Havuzdan sonra oldu bu durum, basınçtan ne var ne yok kulak yoluma yapıştı sanırım. Kirden kulak zarım gözükmüyormuş öyle söyledi doktor. Damlayı dediğim gibi günlerdir kullanıyorum fakat hiç bir değişiklik olmuyor. Hatta zaman zaman ağrı yapıyor, çınlıyor.

Bir haftadan uzun bir süredir kulaklarım tıkalı, verdikleri damlayı kullanıyorum fakat hiçbir şekilde etkisi olmuyor. Havuzdan sonra oldu bu durum, basınçtan ne var ne yok kulak yoluma yapıştı sanırım. Kirden kulak zarım gözükmüyormuş öyle söyledi doktor. Damlayı dediğim gibi günlerdir kullanıyorum fakat hiçbir değişiklik olmuyor. Hatta zaman zaman ağrı yapıyor, çınlıyor.

Böyle bir durumda özel hastaneye gitmenizi öneririm maalesef :(.

Doktor olan ben değilim açıkçası. Arkadaşın kulak içini görmedim, görmedik. Kbb bakıp buna geçer damla yazıyorum diyor ise ben geçeceğini düşünüyorum. Kimse boşuna 6 yıl okuyup 4 5 yıl uzmanlık yapmıyor. Bilgisiz demek bu insanlar için bir hakarettir. ( yukarıdaki bir arkadaşa itafen)
Böyle bir kulak tıkanıklığı yaşamıştım doktora gittiğimde adam bana antibiyotik verdi 1 hafta kullandım geçmeyince farklı bir doktora gittim 20 saniyede kirleri çıkardı. Gerçekten bilgisiz doktorlar var üniversiteden genelde torpil veya arkadaşlara proje yaptırma gibi şeylere geçiyorlar.

Böyle bir kulak tıkanıklığı yaşamıştım doktora gittiğimde adam bana antibiyotik verdi 1 hafta kullandım geçmeyince farklı bir doktora gittim 20 saniyede kirleri çıkardı. Gerçekten bilgisiz doktorlar var üniversiteden genelde torpil veya arkadaşlara proje yaptırma gibi şeylere geçiyorlar.
Ben de temizleyip düzeltecekleri umuduyla gitmiştim fakat öyle olmadı, tahmini ne zaman düzelir ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu gibi sorularıma da geçiştirerek cevap verdiler. Sanırım yarın tekrar gideceğim.

Bir haftadan uzun bir süredir kulaklarım tıkalı, verdikleri damlayı kullanıyorum fakat hiç bir şekilde etkisi olmuyor. Havuzdan sonra oldu bu durum, basınçtan ne var ne yok kulak yoluma yapıştı sanırım. Kirden kulak zarım gözükmüyormuş öyle söyledi doktor. Damlayı dediğim gibi günlerdir kullanıyorum fakat hiç bir değişiklik olmuyor. Hatta zaman zaman ağrı yapıyor, çınlıyor.
Damla kiri yumuşatır ve oraya daha çok yayılmasını sağlar. Kirler yapışır, dışarı çıkmaz. Doktor yapamadıysa evde kendin çıkarman gerekiyor o kiri. Benim dediğim yöntemi kendim yapıyorum. Tehlikesi yok.

Üniversite okurken torpil olduğunu düşünmüyorum keza hem sınav hem de heyet karşısına çıkıyorunuz. Yeterli bilgiye sahip olmayabilir doğrudur bir şey diyemeyeceğim.

@Schentienel

Buşon kendiliğinden kaybolan bir kir türü olmadığına göre temizlenmesi gerekir. Gliserin sadece yumuşamasını sağlar, duruma göre bir işe de yaramayabilir. KBB'de buşonu genelde bir cımbız yardımıyla alarak temizlerler. Her 6 sene okumuş doktoru uzman sanmayın. İşini yapmayan bir sürü doktor mevcut.

Kirden kulak zarım gözükmüyormuş

Başka bir doktora gidip temizlemesini söyleyin. Benim ömrüm KBB bölümünde geçti. Bu tür durumlarda içine ne damlatırsanız kulağı daha da fazla tıkıyor. Geçseydi şimdiye çoktan geçerdi.

zaman zaman ağrı yapıyor, çınlıyor.

Hiç beklemeden KBB bölümüne gidip temizlemelerini isteyin. Ağrı ve çınlama varsa boşuna gliserin dökerek vakit kaybetmeyin. Böyle saçmalık olmaz.

Son düzenleme:
Konuyu güncelliyorum, bugün aynı doktora tekrar gittim ve damlayı 14 gün boyunca kullanmaya devam etmemi söyledi ben bir haftayı doldurdum fakat en ufak değişiklik olmamıştı. Bu yüzden bir bakmasını rica ettim, agresif tavırlarla baktı kulağıma bir vakum tarzı cihaz çıkarıp kulağımın içine soktu kirleri aldı sanırsam ve ciddi anlamda canım çok acıdı. İşlemin sonunda sol kulağım biraz açılmıştı fakat sağ kulağım hala aynıydı. Neden böyle oldu diye sorduğumda, kulak zarına yapışan kirler olabilir makine alamamıştır diyip gönderdi. Şimdi ne yapacağım, nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum. Tek kulağım düzeldi, diğer kulağım hala aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı