İnceleme Glorious Model O Mat Beyaz

Merhabalar. Bugün 5 gündür kullandığım Glorious Model O hakkındaki deneyimlerimi paylaşacağım. Bu mouse'dan önce Razer Deathadder V2 ve Essential kullanıyordum. Essential ve Model O'yu Minecraft için aldım zaten. Ufak bir karşılaştırma da yaparım minecraft konusunda. İncelemeye dönelim.

Malzeme Kalitesi;

Malzeme kalitesi gerçekten başarılı. Deathadder V2'ye göre daha iyi bana kalırsa. Diğer iki mouse'a göre çok hafif. (69 GR.) DPI tuşu bulunuyor fakat benim için önemli değil. Skatezleri V2'ye göre bir tık kötü fakat Essential'e göre daha iyi.

Işıklandırma;

Sağ ve sol taraflarda şerit şeklinde ve scroll tuşunda RGB aydınlatma var. Ben en parlak ve en hızlı modda kullanıyorum. Gerçekten çok güzel.

Click'ler ve Switch'ler;

Araştırmama göre Omron switchler kullanılmış. Bence güzel. Clicklerini çok sevdim. Minecraft'ta Jitter Click yapıyorum. Essential ve V2'ye göre çok daha rahat.

Yazılım;

Yazılımı gayet sade ve hoş. Benim hoşuma gitti.
1653836315617.png

Sensör;

Sensör olarak Pixart PMW3360 bulunuyor. V2'den kötü fakat Essential'in sensöründen daha hoş.

Jitter Click Testi;

V2'nin jitter click performansını hiç beğenmiyorum. V2'den kesinlikle daha iyi. Essential V2'den daha iyi fakat Model O Essential'e göre daha iyi.
Test Videosu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürünün Fotoğrafları;

iPad'in kamerası biraz kötü kalite için kusura bakmayın.
43775843-5850-44cf-8980-2bb47a81f5ba.jpg
d2daef26-0df5-408d-8ee8-bdce7f9c6b30.jpg
c4f4a5c1-6f25-4998-9426-6f390036c3ed.jpg
74795756-4fcd-4ad1-9e37-cdbda07eafde.jpg

İnceleme konusunda @Galaxes hocamdan esinlendim.

Hatırlamıyorum uzun bir süre önce oynamıştım packle. Formatladığım için orijinal adı yok.
Tamam o zaman, teşekkürler.

Güncelleme: Delikli yapıda bir mouse ilk kez kullandım. Asıl amacım minecraft içindi bunu alırken ama şu sıralar minecraft oynamıyorum. Tekrar Valorant, CS:GO oynamaya başladım. Elim çok terler. Terleyince delikli olduğundan diye düşünüyorum, mouse'a yapışıyor elim. Bunu göz önüne alıp satın almakta fayda var.

Hocam merhaba. Konuyu biraz hortlatıoyrum gibi ama bunu sormam benim için önemli. Yeni bir mouse almayı düşünüyorum. Sizin dediğiniz el terlemesi sorununda bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum çünkü neredeyse 6 saat oynasamda terlemiyor. Bir de kullandığınız mouseler kısmına Razer Viper Mini'yi de yazmışsınız. Bende şu an Razer Viper Mini kullanıyorum ve tekerleğinin dönmesiyle alakalı sorun yaşıyorum. Bazen oyunlarda dönmüyor bazen oyunlarda takılıyor. Sizce Viper Mini'den Glorius Model O'ya geçmeye değer mi? Sizin dediğiniz gibi ben de Minecraft için de kullanacağım ama sadece onun için değil her türlü oyundan oynuyorum ve sizin deneyimlerinizi merak ediyorum.

Hocam iyi güzel ama şahsen Minecraft herkes gibi Prime zamanlarında ve eskiden uzun süre oynamış biri olarak, bence böyle kaliteli fareye gerek yok. Yani kaliteli fare olması kötü değil ama 900 TL'lik bir fare almaya değmez. (bence)

Hiç fark etmemiştim konu Mayıs'ta açılmış la.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba. Konuyu biraz hortlatıoyrum gibi ama bunu sormam benim için önemli. Yeni bir mouse almayı düşünüyorum. Sizin dediğiniz el terlemesi sorununda bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum çünkü neredeyse 6 saat oynasamda terlemiyor. Bir de kullandığınız mouseler kısmına Razer Viper Mini'yi de yazmışsınız. Bende şu an Razer Viper Mini kullanıyorum ve tekerleğinin dönmesiyle alakalı sorun yaşıyorum. Bazen oyunlarda dönmüyor bazen oyunlarda takılıyor. Sizce Viper Mini'den Glorius Model O'ya geçmeye değer mi? Sizin dediğiniz gibi ben de Minecraft için de kullanacağım ama sadece onun için değil her türlü oyundan oynuyorum ve sizin deneyimlerinizi merak ediyorum.
Merhaba, Viper Mini’de kronik scroll sorunu var. Garantisi varsa garantiye gönderin derim, yoksa kdacables’a tamir ettirebilirsiniz.
Model O’yu butterfly ve drag click yapıyorsanız öneririm. Jitter click en iyi tercih olmayacaktır.

Merhaba, Viper Mini’de kronik scroll sorunu var. Garantisi varsa garantiye gönderin derim, yoksa kdacables’a tamir ettirebilirsiniz.
Model O’yu butterfly ve drag click yapıyorsanız öneririm. Jitter click en iyi tercih olmayacaktır.
Hocam butterfly clicki rahat bir şekilde yapabiliyorum ama şu ana kadar drag click hiç yapamadım. Daha doğrusu ona uygun bir mousem olmadı. Tabi aldığım zaman alıştırma yaparım ve denerim orası ayrı konu. Jitter clicke de şu ana kadar hiç beceremedim fakat denemeler ile alışabilir miyim bilmiyorum. Peki sizce alıştırma vs. yaparak drag ve jitter'a alışabilir miyim?

Hocam butterfly clicki rahat bir şekilde yapabiliyorum ama şu ana kadar drag click hiç yapamadım. Daha doğrusu ona uygun bir mousem olmadı. Tabi aldığım zaman alıştırma yaparım ve denerim orası ayrı konu. Jitter clicke de şu ana kadar hiç beceremedim fakat denemeler ile alışabilir miyim bilmiyorum. Peki sizce alıştırma vs. yaparak drag ve jitter'a alışabilir miyim?
Pratikle öğrenirsiniz tabii, butterfly rahat yapıyorsanız iyi tercih olur.

Geri
Yukarı