GM 4G Dual Custom ROM nasıl yüklenir?

RMC Team

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i5 - 760
Ekran Kartı: Zotac GeForce GTX 470
Anakart: ASUS P7P55D-E LX
RAM: Patriot VIPER 1600MHz CL9 (8 + 8) 16GB
Kasa: Dark Racer Mavi LED
Mouse: Corsair Katar Pro Kablolu
Klavye: Gamenote KB487L
MousePad: Xrades 40x30
Kulaklık: Hadron HS312
İşlemtim Sistemi: Windows 10 64-Bit PRO
Tabletime Custom ROM yaptım bir akrabamda benim telefona da yapar mısın dedi, yaparım dedim.
General Mobile 4G Dual cihazı var, LineageOS yükleyecektim fakat şu an kafam çok karıştı. Ne yapacağımı tam bilmiyorum.

Tabletime Custom ROM yaptım bir akrabamda benim telefona da yapar mısın dedi, yaparım dedim.
General Mobile 4G Dual cihazı var, LineageOS yükleyecektim fakat şu an kafam çok karıştı. Ne yapacağımı tam bilmiyorum.

Hocam ben başkasının işine karışmayın diyorum telefonun başına bir şey gelirse sorumlusu siz olursunuz ki TWRP ve Custom ROM işlerinde risk çok yüksek biliyorsunuzdur.

Hocam ben başkasının işine karışmayın diyorum telefonun başına bir şey gelirse sorumlusu siz olursunuz ki TWRP ve Custom ROM işlerinde risk çok yüksek biliyorsunuzdur.
Katılıyorum, Brick olma ihtimali var ve çok stabil olmayabilir. Sizin başınız yanar bu durumda.

Sorunuza gelecek olursak, Bootloader kilidini açmanız gerekiyor.
Buradan işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Son düzenleme:
Katılıyorum, Brick olma ihtimali var ve çok stabil olmayabilir. Sizin başınız yanar bu durumda.
Olabilecek durumları biliyoruz ve oda farkında ben çözüm arıyorum uyarı değil.

Sorunuza gelecek olursak, Bootloader kilidini açmanız gerekiyor.
Buradan işlemlerinizi halledebilirsiniz.
Cihaz Fastboot moduna girmiyor twrp yükliyemiyoruz

Cihaz Fastboot moduna girmiyor twrp yükliyemiyoruz
ADB ile girmeyi deneyin.
adb reboot bootloader

ADB ile girmeyi deneyin.
adb reboot bootloader
Hocam yaptım TWRP gönderdim bu videodaki adımları uygulayarak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ses Açma ve Power basılı tutup açtığımda No Command ekranı geliyor Power basılı tutup 1 defa ses açma tuşuna bastım ve bu ekrana geldim ne yapmalıyım TWRP girmek için
https://www.celularizado.com/wp-content/uploads/2019/07/reboot-system-now-solucionado.jpg
*Fotoğrafı anlık çekmedim*

Hocam yaptım TWRP gönderdim bu videodaki adımları uygulayarak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ses Açma ve Power basılı tutup açtığımda No Command ekranı geliyor Power basılı tutup 1 defa ses açma tuşuna bastım ve bu ekrana geldim ne yapmalıyım TWRP girmek için
https://www.celularizado.com/wp-content/uploads/2019/07/reboot-system-now-solucionado.jpg
*Fotoğrafı anlık çekmedim*
Benim dediğim şekilde sorununuzu halletmişsiniz.

Diğer sorununuza gelince, TWRP büyük ihtimal olmamış.
Yukarıdaki TWRP'yi indirip onu flashlamayı deneyin.

Bunu odinden mi atıcam yoksa minimal adb & fastboot'tan mı ?

Sizin dediğiniz şekilde flashladım ama hala aynı No Command yazısı gelip duruyor.

Son düzenleme:
Bunu odinden mi atıcam yoksa minimal adb & fastboot'tan mı ?

Sizin dediğiniz şekilde flashladım ama hala aynı No Command yazısı gelip duruyor.
Odin kullanmadığım için fikrim yok. ADB'den flashlamanız gerekiyor.
No Command hakkında bilgim yok maalesef. GM 5 Plus D kullandığım zamanda otomatik kuran programlar geliştirmişlerdi. Biraz araştırın belki sizin telefonunuz için de vardır.

Odin kullanmadığım için fikrim yok. ADB'den flashlamanız gerekiyor.
No Command hakkında bilgim yok maalesef. GM 5 Plus D kullandığım zamanda otomatik kuran programlar geliştirmişlerdi. Biraz araştırın belki sizin telefonunuz için de vardır.
Sorunu buldum.
fastboot flash recovery recovery.img komutundan sonra
fastboot boot recovery.img
Komutunu kullanmak gerekiyormuş.

Ayrıca attığınız linkteki Offical sürümünü bulamadım Unoffical yükledim sorun olmaz değil mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı