GM8 İncelemesi

• Konuyu başlatan Silinen üye 106715
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 746
S

Silinen üye 106715

Ziyaretçi
Merhabalar. Öncelikle bu ilk inceleme büyük ihtimalle çok fazla hatam olacaktır. Hatalarımı düzeltirseniz çok sevinirim. Ayrıca unuttuğum bir şey varsa onu da yazarsanız memnun olurum.
Tasarım
Tasarımda beğendiğim ilk nokta kulaklık girişimin yukarıda olması oldu. Minibüste cebinize koyup müzik dinlemek istediğinizde kablosu zarar görmüyor. Veya telefonu ters çevirmek zorunda kalmıyorsunuz.
Fakat kamerası bana göre biraz kaba duruyor. Çok büyük. Bunun dışında bir sıkıntı yok.
Hoparlör
Dolby destekli hoparlörü var. Sesi oradan ayarlayabilirsiniz. Ayrıca sesi gerçekten güzel veriyor. Fakat bir sıkıntısı var. Uzun süre kulaklığı kullanıp çıkardığımda ses hoparlörden gelmiyor. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.
Gövde
Gövde tamamen plastik. Ekranın kenarlarındaki şeyler de plastik. Hatta ekranın sağ köşesindeki bir yer kırıldı. Malzeme kalitesi olarak orta-kötü arası. Kötüye daha yakın.
Performans
Oyunları akıcı olarak oynayabiliyorum. PUBG'de GFX Tool'a ihtiyacım kalmıyor. Hatta eskiden bir müzik sayfam vardı altyazıları telefondan ayarlıyordum. RAM 3 GB. Çok düşük. Opera Touch'dan Sosyal'e resim yükleyeceğim yüklemiyor. Aynısı Chrome için de geçerli.
Ekran
720P bir ekranı var yanlış hatırlamıyorsam. Bütçe göz önüne alınırsa normal gibi. Tabii ben bu telefonu geçen yıl Temmuz'da 900 TL'ye almıştım. Ama görüntüde bir sıkıntı yok, güzel.
Başıma bela olan problemler
SD kartı okumuyor. Kartta bir sıkıntı yok dire kartı okumuyor. Servise verdik yazılım atıldı düzeldi fakat telefonu sıfırlamam gerektiğinde olmadı.
Az önce hoparlör bölümünde bahsettiğim gibi ses sorunu var.
Bu yazılımsal bir problem mi bilemiyorum. Bazen ana ekrana gelirken bir yerde renkler değişiyor hafif saydam bir şekilde beyaz çizgiler beliriyor. Ekrana bir darbe gelmedi.
Evet incelemenin sonunda Geldim. Dediğim gibi bu benim ilk incelemem. Hatalarımı ve eksiklerimi belirtirseniz sevinirim.
Kamerayı eklemeyi unutmuşum :D
Kamera olarak tek bir kamerayla geliyor. Bana göre güzel bir kamerası var. Üst düzey telefonların resimlerini pek görmediğim için asıl iyi olan kamera nasıldır onu bilemiyorum. Birkaç fotoğraf.

Dosya Ekleri

• IMG_20190917_191747_1.jpg
    IMG_20190917_191747_1.jpg
    972,5 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20190917_191747_1.jpg
    IMG_20190917_191747_1.jpg
    972,5 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20190917_181113.jpg
    IMG_20190917_181113.jpg
    754,8 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20190917_191935.jpg
    IMG_20190917_191935.jpg
    522,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Öncelikle bu ilk inceleme büyük ihtimalle çok fazla hatam olacaktır. Hatalarımı düzeltirseniz çok sevinirim. Ayrıca unuttuğum bir şey varsa onu da yazarsanız memnun olurum.
tasarım
Tasarımda beğendiğim ilk nokta kulaklık girişimin yukarıda olması oldu. Minibüste cebinize koyup müzik dinlemek istediğinizde kablosu zarar görmüyor. Veya telefonu ters çevirmek zorunda kalmıyorsunuz.
Fakat kamerası bana göre biraz kaba duruyor. Çok büyük. Bunun dışında bir sıkıntı yok.
hoparlör
Dolby destekli hoparlörü var. Sesi oradan ayarlayabilirsiniz. Ayrıca sesi gerçekten güzel veriyor. Fakat bir sıkıntısı var. Uzun süre kulaklığı kullanıp çıkardığımda ses hoparlörden gelmiyor. Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.
gövde
Gövde tamamen plastik. Ekranın kenarlarındaki şeyler de plastik. Hatta ekranın sağ köşesindeki bir yer kırıldı. Malzeme kalitesi olarak orta-kötü arası. Kötüye daha yakın.
performans
Oyunları akıcı olarak oynayabiliyorum. PUBG'de GFX Tool'a ihtiyacım kalmıyor. Hatta eskiden bir müzik sayfam vardı altyazıları telefondan ayarlıyordum. RAM 3 GB. Çok düşük. Opera Touch'dan Sosyal'e resim yükleyeceğim yüklemiyor. Aynısı Chrome için de geçerli.
ekran
720P bir ekranı var yanlış hatırlamıyorsam. Bütçe göz önüne alınırsa normal gibi. Tabii ben bu telefonu geçen yıl Temmuz'da 900 TL'ye almıştım. Ama görüntüde bir sıkıntı yok, güzel.
başıma bela olan problemler
SD kartı okumuyor. Kartta bir sıkıntı yok dire kartı okumuyor. Servise verdik yazılım atıldı düzeldi fakat telefonu sıfırlamam gerektiğinde olmadı.
Bu yazılımsal bir problem mi bilemiyorum. Bazen ana ekrana gelirken bir yerde renkler değişiyor hafif saydam bir şekilde beyaz çizgiler beliriyor. Ekrana bir darbe gelmedi.
Evet incelemenin sonunda geldim. Dediğim gibi bu benim ilk incelemem. Hatalarımı ve eksiklerimi belirtirseniz sevinirim.
Kamerayı eklemeyi unutmuşum :D.
Kamera olarak tek bir kamerayla geliyor. Bana göre güzel bir kamerası var. Üst düzey telefonların resimlerini pek görmediğim için asıl iyi olan kamera nasıldır onu bilemiyorum. Birkaç fotoğraf.

Bence alınmaması gereken telefonlar.

1. General Mobile.

2. Vestel venus.

3. Casper ( onu hiç almayın PC'sini de almayın )

( Önceden Samsung vardı ama kaldırdım )

Bunlar benim görüşlerim.

Son düzenleme:
Bence alınmaması gereken telefonlar

1. General Mobile.

2. Vestel venus.

4. Samsung (zamanında Samsung kullandım ve hiç memnun değildim şu an da Huawei Y6 2019 kullanıyorum benim zaten telefonla işim olmaz alo desin yeter mantığındayım ben o ama şu ana kadar şarj sorunu hiç yaşamadım Samsung'da hep şarj sorunu yaşadım hiç tavsiye etmem ve ısınıyor.
Bence o listeden Samsung markasını çıkarmalısınız sizin fikriniz fakat kesinlikle alınmamalı listesine eklenmemeli

tasarım
hoparlör
gövde
performans
ekran
başıma bela olan problemler
Evet incelemenin sonunda geldim. Dediğim gibi bu benim ilk incelemem. Hatalarımı ve eksiklerimi belirtirseniz sevinirim.
Kamerayı eklemeyi unutmuşum :D.
kamera olarak tek bir kamerayla geliyor. Bana göre güzel bir kamerası var. Üst düzey telefonların resimlerini pek görmediğim için asıl iyi olan kamera nasıldır onu bilemiyorum. Birkaç fotoğraf.

Şahsen ben kullanıyordum telefonu son halini size atmak isterim :).

İncelemeniz güzel olmuş. Ben de telefonu 1000 TL civarına aldım. Keşke almayaydım daha iyisi alınırdı. Arkadaki plastik malzeme o kadar kötü ki. En ufak bir şeyde bile çiziliyor. Dayanıklılık kısmına hiç geçmeyeyim zaten 1 kere düşürdükten sonra olanları görüyorsunuz. Sesi gerçekten ortalama bir düzey de verebiliyordu. Fakat sistem stabilitesi ve pil ömrü olarak çok sınıfta kalıyor. Aldığım zaman 1000 TL civarına alınabilecek daha iyileri vardı. Bu arada çektiğim fotoğraflar da kardeşimin GM 8'inden çekildi. Belli bir süre geçtikten sonra kameranın ilk günkü halinden eser kalmıyor.
Not: Telefonumu çok temiz kullanan bir insanımdır. Düzgün silip anında kurularım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-07-07 at 01.31.05 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-07 at 01.31.05 (1).jpeg
    137,7 KB · Görüntüleme: 52
  • WhatsApp Image 2020-07-07 at 01.31.05.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-07 at 01.31.05.jpeg
    133,6 KB · Görüntüleme: 46
Kaldırdım ama neden kaldırmamı istediğinizi sorabilir miyim?
Samsung alınmamalı saçma geldi şahsen her ne kadar pahalı olsa da en kaliteli cihaz markalarından biridir mesela. Samsung'dan önce adam akıllı kalemli tel gördün mü? Samsung hep her şeyin öncüsü olmuştur ama diğer şirketler de bundan faydalanmıştır sadece. Bu da benim nacizane fikrim bana katıldıysanız silmiş halde kalsın katılmadıysanız geri yazın. :)

Kaldırdım ama neden kaldırmamı istediğinizi sorabilir miyim?

Samsung'un yeni modelleri gayet başarılı. Bende eskiden kullanmıştım bir kere fakat eski halinden eser yok artık. Telefon incelemeleri ve puanlamaları gayet yüksek. Tabii ki ondan daha iyi veya eş değer markalar var. Fakat yine de alınmayacak bir marka değil kendisi.

Samsung alınmamalı saçma geldi şahsen her ne kadar pahalı olsa da en kaliteli cihaz markalarından biridir mesela. Samsung'dan önce adam akıllı kalemli tel gördün mü? Samsung hep her şeyin öncüsü olmuştur ama diğer şirketler de bundan faydalanmıştır sadece. Bu da benim nacizane fikrim bana katıldıysanız silmiş halde kalsın katılmadıysanız geri yazın. :)

Samsung'un yeni modelleri gayet başarılı. Bende eskiden kullanmıştım bir kere fakat eski halinden eser yok artık. Telefon incelemeleri ve puanlamaları gayet yüksek. Tabii ki ondan daha iyi veya eş değer markalar var. Fakat yine de alınmayacak bir marka değil kendisi.

Dediklerinize katılıyorum ben belki eski Samsung j1'i kullandığım için öyle bir yorum yaptım biraz ön yargılı davranmışım kusura bakmayın.

Bence alınmaması gereken telefonlar.

1. General Mobile.

2. Vestel venus.

( Önceden Samsung vardı ama kaldırdım )

Bunlar benim görüşlerim.
Zamanında Venüs 5040 kullanıyordum. Bataryası 30dk anca dayanıyordu. Düşmanına bile önermem.

Son düzenleme:
Zamanında venüs 5040 kullanıyordum. Bataryası 30dk anca dayanıyordu.

Vestel'in yaptığı olaya da sinir olmuyor değilim. Sen yurt dışından getirt bütün parçaları burada topla bir bütün haline getir. Sonra "yerli ve milli!" Sloganıyla satmaya çalış. Pardon hocam da neresi milli bunun içindeki çay bardağında çay karıştırma bildirim sesi mi ya da çiftetelli zil sesi mi? En azından istihdam sağlıyorlar. Keşke her yere de yerli ve milli sloganı atmasalar gerçi onu da azalttılar bu ara.

Yeni konular

Geri
Yukarı