GMG mi Haklı İninal mi? Param Hala Verilmedi

Mehmet_M

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Paramaribo / Surinam
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bununla ilgili daha önce bir konu açmıştım fakat o konuda bazı bilgiler eksikti. Konuyu bir nevi güncelleyip daha sonrasında başımdan geçen olayları anlatacağım.

11/04/2015 Tarihinde www.greenmangaming.com: Green Man Gaming sitesinden Grand Theft Auto 5 aldım. (alamadım) Bana şöyle bir hata verdi GMG:
PHOTO 1.PNG

Bundan sonra ki satın alma uğraşlarımda da aynı hata ile karşılaştım. www.ininal.com'dan kart bilgilerime baktım ve GMG benden 107,64 TL çekmiş.

PHOTO 2 gmg sakli.png

Bunun üzerine GMG'e bolca "Ticket" attım ve bana en çok yardımcı olan arkadaş "Marc" oldu. Konuşmamız şu şekilde:

GMG Support.PNG

İngilizcesi çok iyi olmayanlar için özetleyeyim. Desteğe şu soruyu sordum:
"Ben dün GTA 5 alırken hata aldım. Fakat GMG benim kartımdan parayı çekti. Oyunumu istiyorum. Oyunumu ne zaman vereceksiniz?"
Bunun üzerine Marc üzgün olduğunu, siparişimin iptal edildiğini ve paramı oyunu aldığım gün (11/04/2015) iade ettiklerini söyledi. "5 Günü geçerse ve hala paranı alamazsan bizimle ilgili değil, bankanla ilgilidir" dedi.

İninal'e E-Mail atınca "sorunun onlar ile ilgili olmadığını, işlem yaptığım yer (satın aldığım yer) ile ilgili olduğunu söyledi.

Yarın 10 gün oluyor ve hala paramı alamadım. Bir konuda gördüm arkadaş bankasına gitmiş, oradaki çalışanlar yardımcı olmuş ve 30 dakika sonra parası banka hesabına gelmiş. Şimdi şu soruları sormak istiyorum size:

1- İninal hangi bankaya bağlı?
2- Param havaya mı uçtu?
3- Uğraşlarım sonucunda hala param verilmez ise ne yapmam gerekiyor?
4- Binlerce mağdur var. GMG ise çok rahat, hiçbir açıklama yapmadı. Neden müşterilerine bu kadar önemsiz?

Son düzenleme:
Katılıyorum aynı sorun bendede var şuan inşallah bir çözüm bulup parayı geri alırız ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
1- İninal'in bağlı olduğu bir banka yok. MasterCard'a ait.
2- Paranızı yakın zamanda iade edeceklerini veya oyununuzu vereceklerini düşünüyorum.
3- Paranız geri verilecektir diye düşünüyorum. Bir gün daha bekleyin.
4- Kaç kişinin mağdur olduğundan haberim yok.

İNG Bank'a bağlı diye biliyorum.
Paran havaya uçmaz merak etme ininalin destek servisini ararsan veya GMG'yi hallolacaktır. Bunlar büyük firma yanlış olmaz.
Ben daha bu gün aldım 100 küsür liraya hiçbir sorun çıkmadı.

İNG Bank'a bağlı diye biliyorum.
Paran havaya uçmaz merak etme ininalin destek servisini ararsan veya GMG'yi hallolacaktır. Bunlar büyük firma yanlış olmaz.
Ben daha bu gün aldım 100 küsür liraya hiçbir sorun çıkmadı.
Sanırım 10/05/2015 (daha eski de olabilir) ve 15/05/2015 tarihleri arasında alanlarda bu sorunlar var. Hesap bilgilerinizi düzenliyorlar ve yeniden satın alabiliyorsun kartında paran varsa. 15/05/2015 Tarihinden sonra alanlar ise ilk denemesinde sorunsuzca alabiliyorlar.

Sorunumu müşteri hizmetleri de çözemezse ve suçu GMG'e atmaya devam ederlerse son ihtimal ING Bank'a gidip bi' çaylarını içeceğim.

Bugün aradım İninal'i. 22/05/2015'de de hala param gelmez ise işleme geçeceklerini belirtti. Yani param İninal tarafından verilecek sanırsam.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı