Gminer Binance pool server port

Şuan bu ekran kartını kullanıyorum ve Bellek markamı nasıl öğrenebilirim?
Yarım saat rainbow oynadıktan sonra:
1640107868265.png

Zaten bir süredir kasa havalandırmamda sıkıntı olduğunu düşündürten bir durum var onu da paylaşayım, oyunlarda da %100 fan ve %65 fan arasında sıcaklık farkı olmuyor hatta %65 fan daha fazla bile soğutuyor. Kasa modelim Thermaltake Versa J23, üst tarafta fan yok. Büyük ihtimalle kasa hava akışında bir sorun var fakat bunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

Yok hayır fanlarımın üçü de çalışıyor

Yüzde 65 ve yüzde 100 arasında fark olmaması ilginç bir durum. Kasa modeline baktım ben nerede sorun olduğunu söyleyeyim. Kasanın önünde cam veya benzeri bir yapı var. Hava komple önden değil yanlardan giriyor belki de alt taraftan da. Önce elekli bir yapı olsaydı emin ol sıcaklıklara etki ederdi ama tozlanma artardı. Hava akışı zayıf görünüyor bence. Öndeki kapağı çıkar da ölç bence fark edecek tabiki kapak çıkıyorsa.

IMG_20211221_202829.jpg
IMG_20211221_202914.jpg

Şu an bu ekran kartını kullanıyorum ve Bellek markamı nasıl öğrenebilirim?
Yarım saat Rainbow oynadıktan sonra:
Eki Görüntüle 1248127

Oyunu oynadığın an ölçebilsen daha iyi hemen sonra değil. Sen benim kasada belirttiğim olaya odaklan. GPU Z ile öğrenebilirsin.

Ön kısım çıkartılıyorsa çıkartıcam fakat evde kedim de olduğu için içeri fazla toz alacağını düşünüyorum. Belki ön kısmına toz için ızgara alıp takabilirim. Sonuç olarak bu şartlarda devam edemeyeceğim gibi görünüyor. Ne yapsam bilemedim.
Yüzde 65 ve yüzde 100 arasında fark olmaması ilginç bir durum. Kasa modeline baktım ben nerede sorun olduğunu söyleyeyim. Kasanın önünde cam veya benzeri bir yapı var. Hava komple önden değil yanlardan giriyor belki de alt taraftan da. Önce elekli bir yapı olsaydı emin ol sıcaklıklara etki ederdi ama tozlanma artardı. Hava akışı zayıf görünüyor bence. Öndeki kapağı çıkar da ölç bence fark edecek tabiki kapak çıkıyorsa.

Eki Görüntüle 1248132Eki Görüntüle 1248130

Oyunu oynadığın an ölçebilsen daha iyi hemen sonra değil. Sen benim kasada belirttiğim olaya odaklan. GPU Z ile öğrenebilirsin.
oyun anında da baktım 75 dereceydi.

Bunu yaptığımda da 105 den düşmezse yapmayı bırakıcam galiba. Ki zaten şu anda 24 saat yapmadığım için ya tamamen bırakıcam ya da 24 saat yapmaya başlıycam. Siz de demiştiniz uzun süredir mining yapıyorum neredeyse kapatmadan bir sıkıntı olmadı diye ama şu sorunu bi çözeyim o zaman başlıycam işte 24 saate
Aslında aklıma bilgisayarı balkona kurmak geliyor. Kapalı balkon ama dışarısı kadar soğuk, o ne kadar mantıklı olur ve sıcaklık düşürür acaba

Bunu yaptığımda da 105'den düşmezse yapmayı bırakacağım galiba. Ki zaten şu anda 24 saat yapmadığım için ya tamamen bırakacağım ya da 24 saat yapmaya başlayacağım. Siz de demiştiniz uzun süredir mining yapıyorum neredeyse kapatmadan bir sıkıntı olmadı diye ama şu sorunu bir çözeyim o zaman başlayacağım işte 24 saate
Aslında aklıma bilgisayarı balkona kurmak geliyor. Kapalı balkon ama dışarısı kadar soğuk, o ne kadar mantıklı olur ve sıcaklık düşürür acaba

Evet sıcaklığı çözdüğünde 24 saat yapabilirsin. Balkon fikri mantıklı dışarısı kadar soğuk olması işine yarayacaktır.

Her markanın soğutma kalitesi aynı değil. Sapphire RX 5700 modellerinin bu konuda iyi olduğunu okumuştum. Bende de MSI Mech GP OC var yani sıcaklık sorunu olan bir model. GP takısı termal padlerdeki sorun düzeltilmiş hali sözde ama alakası yok bence. Ayrıca bellekten belleğe fark ediyor bende Micron bellek var, Samsung bellekli modellerde sıcaklık problemi Micron kadar değil. Ben kartı modlamadan önce 92 derece civarındaydı. Modladıktan sonra 94-96 civarında geziyor.

Hmm anladım hocam, mining işinde acemiyim tecrübelerimi yazayım dedim. Bilgiler için teşekkürler. Balkon fikri mantıklıymış.

Teşekkür ederim 2 akşamdır her türlü sorumu cevaplayıp aydınlattığınız için. :)

Rica ederim. Balkonda kullanacakta olsan kasadaki hava akışı konusuna yine de eğil çözmeye çalış. Belki balkona gerek kalmaz o zaman kimbilir. Kasanın marka modelini yazıp yorumlara ve varsa çözümlere bak.

Şuan ön paneli nasıl çıkaracağımı çözmeye çalışıyorum çıkardıktan sonra da önüne dediğiniz gibi bir şey takıp bakıcam performansına. Kişisel bilgisayarımı balkona koymak ne kadar mantıklı bilemedim, mining rig değil bu sonuçta gün içinde kullanıyorum.

Geri
Yukarı