GNU/Linux dağıtımı tavsiyesi

Bakın 1.5GB demişsiniz. Ben bu değeri Arch'a o masaüstü ortamını kurup daha düşük değer aldım. Yani bence başka bir dağıtıma deepin masaüstü ortamını kurmak daha mantıklı.
Hocam, internette geziyorum ve arka planda programlar açık. Normal değil mi? Ubuntu, Elementary, POP. Bunlarda da internette gezerken buna yakın değerler görüyorum. 8 de 1.5 kullanarak tüm sistem özellikleri aktif çalışıyor üstüne bi de internette gezip film falan izliyorum. Daha ne olmasını istiyoruz? 400 mb? 800 mb? 64bit bir sistemde 400-800 gibi değerler görmenin gerçekten hiç bir özelliğe sahip olmayan bir sistem için mümkün olduğunu bildiğinizi varsayıyorum. Arch'ta 1gb den aşağısını gördüğünüzü düşünmüyorum tarayıcıyla gezerken.

Hocam, internette geziyorum ve arka planda programlar açık. Normal değil mi? Ubuntu, Elementary, pop. Bunlarda da internette gezerken buna yakın değerler görüyorum. 8 de 1.5 kullanarak tüm sistem özellikleri aktif çalışıyor üstüne bir de internette gezip film falan izliyorum. Daha ne olmasını istiyoruz? 400 MB? 800 MB? 64 Bit bir sistemde 400-800 gibi değerler görmenin gerçekten hiçbir özelliğe sahip olmayan bir sistem için mümkün olduğunu bildiğinizi varsayıyorum. Arch'ta 1GB'den aşağısını gördüğünüzü düşünmüyorum tarayıcıyla gezerken.

900 küsur bir şeydi. Tarayıcı açınca ise 1GB ve emin ol deepinden çok daha iyi dağıtımlar var. Görünüm için kuracaksa KDE kursun ona deepin teması üstüne latte dock ile deepin paneli yapar.

Peki Kubuntu nasıldır tavsiye eder misiniz?
Manjaro bloatware kaynamıyor. Yan sistem olarak kullanıyorum. Boşta 700 MB RAM tüketimi sunuyor. KDE + Plasma masaüstü ortamım. KUbuntu ile Manjaro KDE arasındaki tek fark birinin debian diğerinin ise Arch tabanlı olması. Manjaro haterlığınız nereden geliyor bilmiyorum. Oturup Manjaro kurulumuna veya kullanımına dair hiçbir araştırma yaptınız mı? Kulaktan duyma bilgiler ile seçim yapmayın lütfen.

Manjaro bloatware kaynamıyor. Yan sistem olarak kullanıyorum. Boşta 700 MB RAM tüketimi sunuyor. KDE + Plasma masaüstü ortamım. KUbuntu ile Manjaro KDE arasındaki tek fark birinin debian diğerinin ise Arch tabanlı olması. Manjaro haterlığınız nereden geliyor bilmiyorum. Oturup Manjaro kurulumuna veya kullanımına dair hiçbir araştırma yaptınız mı? Kulaktan duyma bilgiler ile seçim yapmayın lütfen.
Ben Manjaro kullandım ve içinde bloatware var, he tabii Linux'ta bloatware çok sıkıntı değil çünkü kolaylıkla kaldırabiliyorsunuz.
Bir örnek: Manjaro yüklediğiniz zaman içinden HP Device Manager çıkıyor.
Bloatware var demek nefret ettiğimiz anlamına gelmiyor.

Geri
Yukarı