GNU/Linux kullanımı arttı mı?

GNU/Linux kullanımı arttı mı?

• Evet, arttığını düşünüyorum.

Oy: 54 65,9%
  • Kararsızım.

Oy: 12 14,6%
  • Hayır, arttığını düşünmüyorum.

Oy: 15 18,3%
  • GNU/Linux da ne?

Oy: 1 1,2%

• Oy verenlerin toplamı
    82
Sanmıyorum. Hatta azalmış bile olabilir. Üretilen tüm bilgisayarların çoğunluğu Windows ön yüklü olarak geldiği için, -Mac dışında- gelmeyenler de şiddetle Windows kullanılmasını önerdiği için, yüzde düşmüştür bence.

Gündelik kullanıcıların Linux'ten haberinin bile olmadığını düşünüyorum ayrıca.
Yalnız Android linux türevi bir işletim sistemi yani kesinlikle arttı.

Daha önce yazınızı okumuştum sanırım. Fakat sizce geçilir mi? Kodlaması hafif hafif öğrenmek isteyen birinin işine yarayabilir mi?
Ben sıfır bilgi ve tecrübe ile Linux Mint'e geçiş yapmıştım. Şu an basit bir kullanıcı kadar bilgim olsa da ileride kendimi daha da geliştireceğimi düşünüyorum. Bence geçilir. Canım sıkıldığı için merak edip geçmiştim ve asla pişman değilim. Kodlamaya Windows'ta da başlayabilirsiniz ancak Linux bu konuda insanı daha çok teşvik ediyor.

Daha önce yazınızı okumuştum sanırım. Fakat sizce geçilir mi? Kodlaması hafif hafif öğrenmek isteyen birinin işine yarayabilir mi?
O zaman bilgisayarını niçin kullandığınızı sormak zorundayım. Ben memnunum şahsen.

Yalnız Android linux türevi bir işletim sistemi yani kesinlikle arttı.
Aslında bunun sebebi Hindistan'da %3 iOS kullanımı ama olsun. 2017 ile 2020 arasında %1 gerileme var iPhone tarafında, Çin ve Hindistan'da kullanıcı kaybı istatistiğe yansıyor.

Geri
Yukarı