God of War oynanır mı?

Orijinal GoW 2 ve 3 o kadar efsane ki bence yanında sönük kalıyor bu oyun. O oyunlarda hissettiğim duyguları hissedemedim duygular geçmedi pek.

Ben sıkıldım istediğimi alamadım abartıldığını düşünüyorum. PC'de optimizasyonu kötüydü zaten ilk ciktığında şu an nasıl bilmiyorum.
En son nerdeydin? Başları biraz sıkıcı ki oyun zaten uzunluğu konusunda fake atıyo. %90'ına geldiğini sanıyorsun daha %40'ındasın.
God of War oynamayı düşünüyorum. Oyunun hikayesi mekanikleri vb nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu izle ve oyna. Bu kadar netim. Hikayeli oyun seviyorsan en iyi oyunlardan biri.
Başları biraz sıkıcı ama sonrası çok iyi. 27 saat sürer sırf ana hikaye.

Oyunu 2 yıl önce PS4te 2 gün boyunca neredeyse aralıksız oynayarak bitirdim. Pcye çıktığında tekrardan satın aldım ve bu sefer en zor modda oynuyorum. Şu an 40 saat civarı oynadım. Defalarca öldüğüm yer olmasına rağmen sıkılmadan oynuyorum. Oyuna öğle vakti girdiğimde ne zaman gece olduğunu anlamıyorum bile. O derece içine çekiyor. Tabi herkesin zevki farklıdır.

Oyun gayet güzel. Fakat malesef abartıldığı kadar da güzel değil kanımca. Bazı insanların fanboyluk hisleriyle düşüncelerini söyledikleri kesin. Ben bundan önceki 4 oyunun tamamını da çıktığı dönemde bayıla bayıla oynamıştım. El konsolu versiyonu oynamadım. 5. Oyunu ise PS4 sahibi olmadığım için oynayamadım ve PC'ye çıkacağını öğrendiğimde çok sevinmiştim. Çok fazla övüldü oyun.
Nitekim ben de başlarda çok büyük zevkle oynadım. Ama süresi uzadıkça ne yalan söyleyeyim yarısından sonra sıkmaya başladı ve nihayet dün bitirdim yaklaşık 30 saatte. Başlarda yan görevlere falan girdim bir hevesle ama yarıdan sonra sadece ana görevlerle gittim.
Belki eski oyunlar gibi 10 saatte geçip gitse daha güzel bir tat bırakırdı.
Yanlış anlamayın oyun hala piyasadaki oyunların %90'ından daha iyi bir oyun fakat gelmiş geçmiş en iyi oyun da değil. Geçmişe göndermeleri çok ama çok iyi yaptığı için fanboylar tarafından tapılacak kadar seviliyor.

Sonuç olarak parasına değer, alın oynayın.

Benlik bir oyun değildi. Bana hitap etmiyor. Fantastik, bilim kurgu, mitoloji konularını sevsem de ana karaktere ısınamadım. Birkaç saat denedim ama yok hikayesi vb hiç içine çekmedi beni. Bu tarz oyun arıyorsan ve paran varsa forspoken alıp oyna. Saydığım 3 özelliği de kapsıyor ve sanki oyun oynadığını harbi hissettiriyor trailer ve gameplayde. GoW dedikleri kadar iyi değil sevenlerini bilmem ama içim ısınmadı. Onun dışında grafikleri iyi gibi.

Tabii herkesin görüşü farklıdır bu konuda ama bana göre oyunun tek güzel yanı grafikleri. Onun harici tam bir fiyasko. Büyük bir heyecanla indirdim ama yarıda bıraktım. Aynı yorumum RDR2 için de geçerli. Fazla abartılıyorlar bence.

Geri
Yukarı