God of War oynarken ekran kartı gücü 70 Watt'ı geçmiyor

Makaleler
4
Yer
Ankara
Arkadaşlar, normalde bilgisayarımın GPU gücü 75 watt. Ama biraz önce fark ettim God of War oynarken 70 Watt'ı geçmiyor. Bu neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi geceler hocam, arkadaş adına özür dilerim sizden.
Estağfurullah hocam hiç gereği yok. Nezaketiniz için sağolun.

@mrdeno Hocam bu arada şunu farkettim. Oyunu ilk açıp oynadığımda 10-15 dk 75 Watt kullanıyor, sonrasında 70 Watta düşüyor. Bu durum normal midir?

Estağfurullah hocam hiç gereği yok. Nezaketiniz için sağ olun.

@mrdeno hocam bu arada şunu fark ettim. Oyunu ilk açıp oynadığımda 10-15 dk 75 watt kullanıyor, sonrasında 70 watta düşüyor. Bu durum normal midir?

Sıcaklık değerleri nasıl hocam, 20 dk boyunca test eder misiniz thermal throttling olduğunda cip gücü düşürüyor olabilir.

Ayrıca performans düşüşü oluyor mu 70 watta düştüğünde?

Son düzenleme:
Sıcaklık değerleri nasıl hocam, 20 dk boyunca test eder misiniz thermal throttling olduğunda cip gücü düşürüyor olabilir.

Ayrıca performans düşüşü oluyor mu 70 watta düştüğünde?
Hocam GPU kullanımı %100'de max 86 derece görüyor, işlemci de 90 dereceyi geçmiyor. Bilgisayarı aldığımda da sıcaklık değerleri aynıydı, şu anda da aynı. O zaman da var mıydı böyle bir sorun bilmiyorum. Gözle görülür bir performans kaybı yaşadığımı zannetmiyorum.

Hocam GPU kullanımı %100'de max 86 derece görüyor, işlemci de 90 dereceyi geçmiyor. Bilgisayarı aldığımda da sıcaklık değerleri aynıydı, şu anda da aynı. O zaman da var mıydı böyle bir sorun bilmiyorum. Gözle görülür bir performans kaybı yaşadığımı zannetmiyorum.
Hocam o sıcaklılar fazla, gereğinden fazla. Ekran kartı sıcaklıkları düşürmek için watt değerini düşürüyordur muhtemelen.

Laptopu ne zaman aldınız ve aldığınızdan beri hiç bakım yaptırdınız mı?
Hocam 2023 Ağustos, herhangi bir bakım yaptırmadım çünkü laptopum aldığımda da 85 GPU 90 CPU seviyesindeydi. Şu anda da öyle. Bu sebepten ötürü bakıma göndermedim ama hafta içi göndereceğim inşallah.

Hocam 2023 Ağustos, herhangi bir bakım yaptırmadım çünkü laptopum aldığımda da 85 GPU 90 CPU seviyesindeydi. Şu anda da öyle. Bu sebepten ötürü bakıma göndermedim ama hafta içi göndereceğim inşallah.
Bakalım hocam, belki bi etkisi olur.

Geri
Yukarı