God of War "PC Out of Memory" hatası

HooDue

Hectopat
Makaleler
1
Oyunun sistem gereksinimleri karşılamama rağmen ve ayarları düşüğe çekmeme rağmen out of Memory hatası alıyorum. Oyunu bir süre oynuyorum ve ardından aniden bu hatayı veriyor. Bazen 2 saat vermiyor sonra veriyor bazen 10-15Dk'da veriyor. Bu sorunu başka yaşayan var mı?

Hata almıyorum çoğu şey düzeldi gibi, sadece artık saat başı çık gir yapmam gerekiyor. Garip bir şekilde FPS düşüyor bir saatin sonunda.
AMD RX seri kartlarda genel bir problem sanırım bu, bende böyle bir sorun hiç olmadı umarım sürücülerle veya gelecek olan diğer başka updatelerle fixlenir 👍🏻

NVIDIA kullanıyorum benim niye başıma geliyor :D
Hangi kart hocam? 511.23 sürücüsü biraz problemliydi yalnız, bunu bazı test videolarından gördükten sonra bilerek 471.68'de kaldım. Hatta bugün dünya yılanıyla tanıştıktan Alfheim'ın ışığına kadarki olan cıvık kırmızı sarmaşıklı mekanlara gelinceye kadar gözle görülür bir şekilde performansta sapıtmalar vs hiç olmadı, RAM kullanımı olarak da en fazla 14.5 GB civarı gördüm o da genelde kayıkla gezdiğimiz senaryolarda..

Hangi kart hocam? 511.23 sürücüsü biraz problemliydi yalnız, bunu bazı test videolarından gördükten sonra bilerek 471.68'de kaldım. Hatta bugün dünya yılanıyla tanıştıktan Alfheim'ın ışığına kadarki olan cıvık kırmızı sarmaşıklı mekanlara gelinceye kadar gözle görülür bir şekilde performansta sapıtmalar vs hiç olmadı, RAM kullanımı olarak da en fazla 14.5 GB civarı gördüm o da genelde kayıkla gezdiğimiz senaryolarda.

Güzel güzel ben genel FPS düşüşü dışında sorun yaşamadım, RAM kullanımı hala aynı hatta geçen sefer 16 GB'ı geçtiğine şahit oldum. Bahsettiğiniz sürücüye dönüp bir deneyebilirim 👍 511.23 aslında God of War için gelmişti ama şaşırtabilir tabii

EK: RTX 3060

Oyunun sistem gereksinimleri karşılamama rağmen ve ayarları düşüğe çekmeme rağmen out of Memory hatası alıyorum. Oyunu bir süre oynuyorum ve ardından aniden bu hatayı veriyor. Bazen 2 saat vermiyor sonra veriyor bazen 10-15Dk'da veriyor. Bu sorunu başka yaşayan var mı?

Aynı sorunu oyun çıktığından beri yaşıyorum yeni çözebildim. 10 şubatta gelen Windows güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi. Denemeni öneririm.

Aynı sorunu oyun çıktığından beri yaşıyorum yeni çözebildim. 10 şubatta gelen Windows güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi. Denemeni öneririm.
Hocam benim sorun da oyunu güncelledikten sonra düzeldi. Yeni güncellemeyle yani. Teşekkürler bilgi için. Keyifli oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı