God of War'dan sıkılan tek ben miyim?

God of War'ı ben çok sevdim de çok eksiği var. Oyunu yaparken bir takım sıkıntılar yaşanmışa benziyor. Yanlış hatırlamıyorsam 93 Metacritic puanı, GOTY ödülünü alması falan çok saçma. Kesnlikle RDR2 hak ediyordu ödülü. Bir de iskandinav mitolojisine ilgisi olmayanların daha az zevk alacağını düşündüğüm bir oyun.

2018 God of War gerçekten çok sıkıcı sadece baldur Vs'si güzel onun dışında ragnarok harika.

Evet. 2018 God of War, GoW ragnarök'ün fragmanı desem çok yanlış olmaz sanırım.

Oyun senlik değildir belki de? Çok da zorlamaya gerek yok olmuyorsa. Mesela bende RDR2'yi çok sıkıcı buluyorum hatta 1-2 defa başladım ama başları o kadar sıkıcı ki sildim ama geri yükledim sonra. Başlayacağım bir ara orası ayrı konu.

Oyunun detaylarıyla God of War'dan daha iyi olduğunu kabul ediyorum ama GoW şüphesiz daha aksiyonlu ve sürükleyici bir oyun.

Bir de bunu aynısını bu senenin kazananı olan Elden Ring için de demeliyiz bence. Ragnarok gibi başyapıt varken nasıl bu sağdan sola koşmaktan başka amacı olmayan oyun 1. oldu, hiçbir fikrim yok.

Güzel bir oyun fakat abartılacak seviyede bir yapım olmadığını düşünüyorum. Karakter belirli bir seviyeye gelip emektarlarına kavuşana kadar ormancı gibi ortalıkta dolanıyor. Asıl aksiyon buradan itibaren başlıyordu.

Ben en çok Valkyrie dövüşlerinde eğlendim. İlk başta sinir bozucuydu fakat taktiğini öğrenince bayağı sarıyor. Düşman çeşitliliği çok az. Skillerin ve komboların çoğu gereksiz. Birçok kişinin bunları kullanmadığını düşünüyorum.

Atreus sinir bozucu bir karakter. Dövüş esnasında sürekli yorum yapmasına bayağı ayar olmuştum. Bir de kafa vardı. Birader ayağa kalk deyip duruyordu. Sana ne, belki yatmak istiyorum birader.

Oyunda zorlayıcı bulmaca yoktu açıkçası. Ben fazla rahatsız olmadım bu durumdan. Hızlı seyahat sistemi de gıcıktı ayrıca.

Oyun senlik değildir belki de? Çok da zorlamaya gerek yok olmuyorsa. Mesela bende RDR2'yi çok sıkıcı buluyorum hatta 1-2 defa başladım ama başları o kadar sıkıcı ki sildim ama geri yükledim sonra. Başlayacağım bir ara orası ayrı konu.

Oyunun detaylarıyla God of War'dan daha iyi olduğunu kabul ediyorum ama GoW şüphesiz daha aksiyonlu ve sürükleyici bir oyun.

Bir de bunu aynısını bu senenin kazananı olan Elden Ring için de demeliyiz bence. Ragnarok gibi başyapıt varken nasıl bu sağdan sola koşmaktan başka amacı olmayan oyun 1. oldu, hiçbir fikrim yok.

İskandinav mitolojisini severim. God of War serisini de severim. Ancak oyunun sürekli tekrar eden yapısı, bölüm tasarımları, 10 dakika düşünsem bulabileceğim bir hikaye ile birleşince ne dövüş sisteminin ne de grafiklerin bir anlamı kalmıyor bence. RDR2 içerik olarak çok daha çeşitli bir oyun. Başlangıcı evet sıkıcı olabilir fakat genel anlamda God of War'dan daha iyi olduğunu ve ödülü daha çok hakettiğini düşünüyorum. Oyunu bitirdikten sonra bence hak verirsin.

Elden Ring'i genelde Souls sevdalıları seviyor zaten oyun grind yapmak üzerine kurulu bir online oyun gibi. Hikayeli oyunlardan sıkılınca başvurulur ancak katılıyorum bence de Ragnarok almalıydı.

Hocam konudan bağımsız 2022 oyun ödülerinde dying light 2 yoktu çok saçma.
Hocam bu ödülleri kim seçiyor o da ayrı bir soru zaten.

Abi God of War'ın RDR2'yi geçmesi hala içime oturuyor. Her iki oyunu da oynadım, bitirdim. God of War'da acayip sıkıldım doğrusu. Evet güzel bir oyun ancak bu kadar abartılınca insan büyük bir beklentiyle giriyor. Şahsen beklentilerimi karşılamadı. Çevreme baktığımda herkes "abi mükemmel oyun yahu" diye dolaşıyor. Bazıları dünyanın en iyi oyunu diyor. Benim ilk yirmime bile girmez. Böyle hisseden tek ben miyim?

Dediğiniz gibi herkes mükemmel dediği için üst düzey bişry görmezsek hayal kırıklığı oluşuyor mesela beni de odun gibi hareketler tırmanması koşmaması vb sıkmıştı.

Bence: Bulmacalar ile de RDR2'den iyi yani en azından 60 saat hikayesi yok. Beni uzun hikayeli oyunlar sıkıyor anlatacak bir şeyi kalmıyor. Hikayesini milletin neden bu kadar sevdiğini bilmiyorum RDR2'nin. İçinize oturmasına gerek de yok GoW zaferinin çünkü bu ülkede olduğu kadar popüler değil dış ülkelerde RDR2.

Bulmacalarından nefret ediyorum. Aksiyonu bölüyor ve oyunu yavaşlatıyor. Hepsi birbirinin aynı. Onun dışında her şeyi mükemmel.

Yeni konular

Geri
Yukarı