God of War'ı korsan oynamayın!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok iyi. Yalnız FitGirl Repack kurmayın. Bu sürüm RAM'lere fiziksel hasar veriyor. İlerde bir gün IsoDone hatası alırsanız şaşırmayın.

Buna ihtimal vermiyorum. Böyle bir durum olsa neredeyse yarım gün süren MemTest86 testi sonrası RAM'leri elimize alırdık.

Merak etme korsan olsa da olmasa da God of war gibi oyunlar çıkar. Korsan oynuyorlar diye bunca oyun şirketi oyun mu yapmayı bırakacak 😂

Bu doğru mu? Bir yazılımın donanımsal hasar verebileceğini sanmıyorum.

Bundan seneler önce genelde FitGirl Repack indiriyordum. Boyut olarak iyiydi. Sonra bi baktım ne indirirsem indireyim oyunlarda kurulum sırasında "ISDone.dll" hatası almaya başlamıştım. Bu hata ile ilgili yığınla çözüm var internette, ama hiçbiri işe yaramıyor. Daha sonra yabancı forumlardan bir kullanıcının FitGirl Repack'ın bu sorunu yarattığını ve RAM'lere fiziksel zarar verdiğini okudum. RAM'leri tek tek denedim ve bir tane RAM'in MemTest86 testinde bozulduğunu gördüm. Bir RAM sağlamdı ve single RAM kurulum yapınca ISDone.dll hatası almıyordum. Gerçekten bozuyor. O günden sonra asla FitGirl Repack indirmedim :)

Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki God of War çıkış yaptı. Oyunu o kadar beğendim kelimelere sığdıramıyorum :) tek isteğim bu tip oyunların daha fazla gelmesi için şu korsan olayını bırakmak lazım. Gerekirse sigara içmeyin, gereksiz harcamalardan kısın bu oyunu alın. (taksit imkanı sunan siteler de var) şu yaşıma geldim, oynadığım en iyi oyun diyebilirim.

Bir Türk gencinin 2 ay çalışması lazım o oyunu alması için (paramız olmayınca korsana başvuruyoruz :D)

Bundan seneler önce genelde FitGirl Repack indiriyordum. Boyut olarak iyiydi. Sonra bi baktım ne indirirsem indireyim oyunlarda kurulum sırasında "ISDone.dll" hatası almaya başlamıştım. Bu hata ile ilgili yığınla çözüm var internette, ama hiçbiri işe yaramıyor. Daha sonra yabancı forumlardan bir kullanıcının FitGirl Repack'ın bu sorunu yarattığını ve RAM'lere fiziksel zarar verdiğini okudum. RAM'leri tek tek denedim ve bir tane RAM'in MemTest86 testinde bozulduğunu gördüm. Bir RAM sağlamdı ve single RAM kurulum yapınca ISDone.dll hatası almıyordum. Gerçekten bozuyor. O günden sonra asla FitGirl Repack indirmedim :)

Benzer bir hatayı DODI ile de rastgele alıyorum. Kurulum esnasında dosyalar sorunsuz olmasına rağmen hata alıyorsanız sistemi kapatıp 5-10 dakika sonra tekrar deneyin. Sorun %90 bozuk dosya kaynaklı oluyor ama %10 ihtimalle RAM'leri o esnada kullanan veya kullanmış bazı arka plan dosyaları verileri okurken hataya yol açıyor. Repack dosyalar oldukları için açılması hassas bir işlem. Bunun için de RAM'lerin tüm odağını kuruluma vermesi için sıfırdan başlatmak.

Mevcut RAM'leri 2020 yazında aldım, bu sürede Fitgirl ve DODI karışık sayısız oyun indirip kurdum. Şu anda bir hataları yok ama olsa dahi canı sağ olsun. 2 senede indirdiğim oyunları satın alsam 10K'dan fazla para dökerdim, bir 2x8 GB RAM kiti ise 1K bile değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı