God of War'ın fazla abartılması

Arkadaşlar lütfen linçlemeyin kendi düşüncelerimi söylüyorum katılmadığınız yerler varsa söylersiniz. Öncelikle oyun çok çok detaylı bir açık dünyaya sahip beni sıktı çünkü oyunu oynarken resmen yüzmeyi bilmeyen insan boğulur ya denizde aynı o şekilde hissediyordum. RPG öğelerini sevemedim. Yan görevler hatta ana hikayede ara ara çok tekrar ediyor. Diyarlara ışınlanmayı sevemedim. Bulmacalar çok gereksiz ve uğraştırıyor bir de crn çanları olursa. Oyunda hep aynı düşmanlarla savaşıyoruz neredeyse aynı hareketleri yapıyoruz 2 silah olması iyi ama tekrara biniyor ve yetenek ağacı ile yeni hareketler açsanız bile kullanmanıza gerek kalmıyor. İlerle Midgard'a gel tekneyi al göreve git sinematik izle aynı düşmanları R1 ve R2 yaparak öldür. Düşmanların ölme animasyonları bile aynı. Bosslar bile aynı sadece skin giydirilmiş. Oyunun başı güzel özellikle baldur ile yaptığımız dövüş ve cadıyı ilk gördüğümüz yer. Ama ortalarına gelince çekilmez bir hal alıyor ve sonra çok sıkıcı oluyor. Benim düşüncelerim böyle. Ama oyunda kaos kılıcını almaya gittiğimizde oluşan atmosfer fena değildi.
Zevk almamış olabilirsiniz. Beğenmemiş olabilirsiniz. Ancak ben fazla abartıldığını düşünmüyorum. Hatta açık dünyası anlattığınızın aksine tam tadındaydı, ve neredeyse her köşesini didik didik etmekten keyif alarak oynadığımı söyleyebilirim. O durumu AC serisi için söyleyebiliriz mesela. Bulmacalara gelecek olursak bahsettiğiniz son oyun ise eğer bulmacalar ilk 3 oyundakilerin yanında fazlasıyla basitti. Boss dövüşleri konusunda da tekrara düştüğünü pek kabul edemeyeceğim. Özellikle Valkyrie dövüşlerinin hepsi kendine özgü skillere sahipti ve çözmeden evvel mutlaka 1-2 kere ölüyordunuz. Diyarlara ışınlanma konusunda yükleme sürelerinden ötürü benim de canımı sıkmıştı bu konuda hak veriyorum. Hikaye anlatımı kısmında da Kratos'un geçmişinden kaçması, çocuğa çaktırmamak için gösterdiği çaba vs. derken gayet keyif alarak oynadığım bir oyun oldu benim için.

Ayrıca şu son bir kaç yıldır hemen her oyunun early access etiketiyle daha bitmeden yarım yamalak piyasaya sunulmasına rağmen GoW'un eksiksiz, markasına yakışır kalitede yeniliklerle çıkmış olması övgüleri hak ediyor bence.

Zevk almamış olabilirsiniz. Beğenmemiş olabilirsiniz. Ancak ben fazla abartıldığını düşünmüyorum. Hatta açık dünyası anlattığınızın aksine tam tadındaydı, ve neredeyse her köşesini didik didik etmekten keyif alarak oynadığımı söyleyebilirim. O durumu AC serisi için söyleyebiliriz mesela. Bulmacalara gelecek olursak bahsettiğiniz son oyun ise eğer bulmacalar ilk 3 oyundakilerin yanında fazlasıyla basitti. Boss dövüşleri konusunda da tekrara düştüğünü pek kabul edemeyeceğim. Özellikle valkyrie dövüşlerinin hepsi kendine özgü skillere sahipti ve çözmeden evvel mutlaka 1-2 kere ölüyordunuz. Diyarlara ışınlanma konusunda yükleme sürelerinden ötürü benim de canımı sıkmıştı bu konuda hak veriyorum. Hikaye anlatımı kısmında da Kratos'un geçmişinden kaçması, çocuğa çaktırmamak için gösterdiği çaba vs. derken gayet keyif alarak oynadığım bir oyun oldu benim için.

Ayrıca şu son birkaç yıldır hemen her oyunun early Access etiketiyle daha bitmeden yarım yamalak piyasaya sunulmasına rağmen GoW'un eksiksiz, markasına yakışır kalitede yeniliklerle çıkmış olması övgüleri hak ediyor bence.

Vallahi bu oyunda ne buluyorlar anlamıyorum sıkıcı bir oyun bence.

Vallahi bu oyunda ne buluyorlar anlamıyorum sıkıcı bir oyun bence.
:D heheh Peki siz ayıla bayıla oynadığınız bir örnekten bahsedin. Biz de GoW' u neden bu kadar sıkıcı bulduğunuzu tartışabilelim. Belki doğrudan bu tür oyunlara karşı soğuksunuzdur. Kim bilir?

Arkadaşlar lütfen linçlemeyin kendi düşüncelerimi söylüyorum katılmadığınız yerler varsa söylersiniz. Öncelikle oyun çok çok detaylı bir açık dünyaya sahip beni sıktı çünkü oyunu oynarken resmen yüzmeyi bilmeyen insan boğulur ya denizde aynı o şekilde hissediyordum. RPG öğelerini sevemedim. Yan görevler hatta ana hikayede ara ara çok tekrar ediyor. Diyarlara ışınlanmayı sevemedim. Bulmacalar çok gereksiz ve uğraştırıyor bir de crn çanları olursa. Oyunda hep aynı düşmanlarla savaşıyoruz neredeyse aynı hareketleri yapıyoruz 2 silah olması iyi ama tekrara biniyor ve yetenek ağacı ile yeni hareketler açsanız bile kullanmanıza gerek kalmıyor. İlerle Midgard'a gel tekneyi al göreve git sinematik izle aynı düşmanları R1 ve R2 yaparak öldür. Düşmanların ölme animasyonları bile aynı. Bosslar bile aynı sadece skin giydirilmiş. Oyunun başı güzel özellikle baldur ile yaptığımız dövüş ve cadıyı ilk gördüğümüz yer. Ama ortalarına gelince çekilmez bir hal alıyor ve sonra çok sıkıcı oluyor. Benim düşüncelerim böyle. Ama oyunda kaos kılıcını almaya gittiğimizde oluşan atmosfer fena değildi.
Bir oyun zevkinize uymadığı için abartılmış olmaz.

Çoğu oyun olduğundan fazla abartılıyor aslında. Bu sadece God of War oyununa özgü değil.

Geri
Yukarı