Godot Engine nasıldır?

Makaleler
1
Yer
Türkiye
Python giriş seviyesinde yazılıma başlamak için çok iyi yüksek seviyeli ve en çok kaynağı olan en önerilen programlama dili. Ben de o programlama dili ile ilgili kurslar aldım ancak adım atmak istediğim sektör oyun ve uygulama geliştiricisi olmaktı. Python ile çalışan ve Python diline benzer bir dil kullanan ve syntaxı da aynı olan Godot Engine adlı güçlü bir oyun motoru buldum. Ancak hakkında bildiğim hiçbir şey yoktu. Python öğreniyorum ama amacım web geliştiriciliği değil, oyun yapmak ve bu oyun motorunu buldum. Hemen Godot Engine adlı oyun motorunu indirdim. Açık kaynaklıymış ve sanırım öyle büyük bir şirket yapmamış zaten para bağışı yeri de var. GD script adlı Python diline çok benziyormuş ve syntax ı aynıymış. Bir IDE kullanmadan kendi kod yeri ile yazılıyormuş. Visual script (görsel komut) teknolojisi de varmış ama ben onu kullanmayacağım. Sizce Godot Engine nasıl bir oyun motoru, önerir misiniz, kaliteli midir sizce? Önerilerinizi, yorumlarınızı ve deneyimlerinizi lütfen yazmaktan çekinmeyin benim için yorumlarınız altın değerindedir. :)

Sizce Unity için C# mı öğreneyim yoksa halihazırda kolay bir programlama dili ile yani Python diline benzer bir dille çalışan Godot Engine mi kullanmalıyım?
Godot daha çok bu işin içinde bulunmuş ve yeni bir motor arayışında olanlar için. Unreal Engine tavsiye ederim.
Genelde yeniler için önermiyorlar Unreal'i.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce Unity için C# mı öğreneyim yoksa halihazırda kolay bir programlama dili ile yani Python diline benzer bir dille çalışan Godot Engine mi kullanmalıyım?
Zorlanmayacaksanız Unity için C# öğrenin, ama ben UE4 için C++ öğrenmenizi öneririm.

Sizce Unity için C# mı öğreneyim yoksa halihazırda kolay bir programlama dili ile yani Python diline benzer bir dille çalışan godot Engine mi kullanmalıyım?

C# öğren ama Unity'nin arayüzünü de öğren. Python'da öğren, çeşitlilik işine yarar. İstersen godot ta öğrenirsin, bu dilleri bildikten sonra.

Genelde yeniler için önermiyorlar Unreal'i.
Unreal Engine'i visual script ile kullanmaya başlayacaksın zaten. Hem kolay olur hem de motoru öğrenirsin. Istersen imzadaki kanalımdan bir göz at.

Not: Unreal Engine mutlaka denden visual script öğren diyecek. Ondan dolayı Ue için önce blueprint öğren.

Yeni konular

Geri
Yukarı