Göbek Eritme Sorunu

İbrahim Güler

Kilopat
175 boyunda ve 58 kilo olan birisiyim. Bu kiloya 1 ayda 65 kilodan düştüm. Karın kaslarım belli olmuyor. Alt karında yağ tabakası duruyor. Üst karında şişlik var. Karnım sürekli şişiyor. Bu beni göbekli gösteriyor. Ne yapmam lazım?

Tabii ki de fitness. Ayrıca boyunuz 1,75 ve 58 kg az, orantılı değil ha birde kilo vericem diye sağlığınızdan olmayın hızlı kilo vererek sadece kendinize zarar veriyorsunuz ve bunu yaparken hem yağ hem de kas kütleniz de azalma oluyor ayrıca çeşitli hastalıklara yol açıyor. (Düzensiz) Kilo vermek kaslarınızı görünür yapmaz aksine kayba yol açar o yüzden sadece kilo vererek değil çeşitli egzersizler yaparak karın bölgenizin sıkılaşmasını sağlayın SPOR yapmadan güzel bir görünüm olmaz ! + Eğer bir hastalığınız var ise yukarıda dediklerimden önce bir doktora veya diyetisyene görünmeniz daha iyi.

Fitness. Kas kütlen artacak ve sıkılaşacak. Başka yöntem bilmiyorum. Mesela ben senin şu anki kilonun belki iki katıyım, ama kilomun %80`ini gösteriyorum ya da göstermiyorum. İnsanlar kilomu tahmin ettiklerinde 70-80 civarı bir cevap veriyorlar. Her şey sıkılaşmaya bağlı.

Bölgesel zayıflama egzersizleri ve benzeri şeylerle kafaları ütülerler hep. Oysa ki bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. İlk olarak nereden kilo alırsan, en son oradan kilo verirsin. Vücut yapısından yapısına ufak farklılıklar gösterebilir. Erkeklerde en son eriyen bölge maalesef ki alt karındır. O iş mutfakta biteceği için ne yazık ki daha fazla zayıflamalısın. Sonra kas olarak kilo almalısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı