Göbek eritme

HD4450

Kilopat
Kilo vermesem de olur. Şu anki tipimle sitedeki kızla konuşursam arkadaş bile olamam. Göbeğim biraz büyük, sivilcelerim var ama sivlirceler yüzümü daha iyi gösteriyor. Onlarla problemim yok. Sadece göbek köpeğim dışarı çıkma zamanına gelince onla gezerken kızda büyük ihtimal görüp sevecek, ve sohbet başlayacak köpeğimin kuduzu 15 gün sonra olacak ondan dolayı 15/20 günde göbeğimi az da olsa nasıl toplayabilirim?
Spora git demeyin hepsi kapalı.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilo vermesem de olur. Şu anki tipimle sitedeki kızla konuşursam arkadaş bile olamam. Göbeğim biraz büyük, sivilcelerim var ama sivlirceler yüzümü daha iyi gösteriyor. Onlarla problemim yok. Sadece göbek köpeğim dışarı çıkma zamanına gelince onla gezerken kızda büyük ihtimal görüp sevecek, ve sohbet başlayacak köpeğimin kuduzu 15 gün sonra olacak ondan dolayı 15/20 günde göbeğimi az da olsa nasıl toplayabilirim?
Teşekkürler.
Evde kardiyo egzersizleri yap abur cubur, ekmek ve aşırı tuzlu şeyleri düşman gibi gör bol bol su iç.

Teşekkürler.
Ekmek ve makarna tüketimini azaltın , onun yerine buğday ekmeği tüketin. Evde kendi kendinize egzersiz yapın tek yapabilecekleriniz bunlar.

Evde spor yapabilir.
Boğazı tutamadıktan sonra yaparsa bile hiçbir işe yaramaz.
Hocam birkaç tüyo daha vereyim. Karbonhidrat tüketiminiz fazla ise onu kısmanız gerekiyor ama komple kısarsanız bu sefer sonuç alamazsınız. Protein tüketimini kilonuz x 1.2 1.5 almanız iyi olur.
Yağ, şeker, tuz fazla alıyorsanız onları da kısmanız gerekli ama yine hiç almazsanız yine sonuç alınmaz. Kısaca herşeyi dengelemek gerekiyor.

75-80 kilo civarındayken pandeminin araya girmesiyle 2-3 ayda 20 kilodan fazla almıştım geçen sene. İki sebebi var zararlı yiyecekler ve hep evde durmaktan kaynaklı hareketsizlik. Tabi abur cubur, zararlı yiyecek ve içecekleri bırakınca anında eski halime dönmeye, kilo vermeye başlamıştım. Yani ilk adım düzgün yemek. Zararlı hiçbir şey, abur cubur falan yemeyeceksin. Asitli, şekerli hiçbir şey içmeyeceksin. Hatta bence doğru olan sadece su içmek. Hadi çay kahve de dahil edelim. (2020 yazında 2 ay boyunca iş gereği şehir dışında kalırken sadece su içtim, çay kahve bile içmedim, ben bu zamana kadar yaşamıyormuşum lan dedim)

İkincisi de hareket etmek. Spora gitmek zaten mümkün değil ama bu evde hareket etmemek anlamına da gelmez. Aletsiz, zımbırtısız evde yapabileceğin birçok açma, germe, kas hareketi var. Elinin altında Youtube da var. Geriye kalan tek şey irade ve disiplin.

Tabi bunları bir uzman olduğum için, konu hakkında bilgi sahibi olduğum için değil, bizzat kilo almış ve vermiş biri olarak söylüyorum. Söylediklerimin hiçbiri yatırım tavsiyesi olmayıp, uzman bir diyetisyen ve fitness antrenöründen de destek almakta fayda var.

Geri
Yukarı