Göbek eritmek için yaptıklarım doğru mu?

mehmetaymir

Centipat
Daha fazla  
Yaptığım plan doğru mu yanlış mı söylerseniz sevirinim.

• Günde 10bin adım atmak.
  • Egzersizler.
  • Kalori açığı ile beslenmek.
  • Karbonhidrat ve şekerden uzak durmak.
  • Proteine ağırlık vermek.
  • Bol su içmek.
  • Akşam 6'dan sonra yemek yememek.

İyi mi sizce?

Karbonhidrat öcü değildir dostum aksine komplex tarzı karb. Almazsan ciddi kas kaybı yaşarsın. Yulaf, bulgur, basmati vs. karbonhidrat almadan ciddi kalori açığı oluşacak bu da kas kaybı demek.

Yaptığım plan doğru mu yanlış mı söylerseniz sevirinim.

• Günde 10bin adım atmak.
  • Egzersizler.
  • Kalori açığı ile beslenmek.
  • Karbonhidrat ve şekerden uzak durmak.
  • Proteine ağırlık vermek.
  • Bol su içmek.
  • Akşam 6'dan sonra yemek yememek.

İyi mi sizce?
Evet doğru ama proteine çok da yüklenmeyin. Fazla/kullanılmayan protein yağa dönüşür.

Kendinize bir tart alın ve yediklerinizi tartın, her gün aynı şeyleri yiyin. 500 ile 1000 kalori arasında açık verin. Ve mümkünse karın kası çalışın ancak karın kası çalışmanız karnınızı eritmeye yardımcı olmaz ama karın kası çalıştıktan sonra yapacağınız 30 dakika yürüyüş karnınızı eritmeye yardımcı olur.
Ayrıca öğünleriniz arasında 4-5 saat olsun. Onun dışında yaptıklarınız doğru ben daha yapabileceklerinizi söyledim.

Göbek eritmek diye bir tabirin varlığına inanmıyorum. Bölgesel olarak yağ yakımı da mümkün değildir. Kilo verme sürecinde tüm vücut kilo (kas veya yağ) kaybı yaşar. Ancak vücudunuzda hangi bölgede daha fazla yağ var ise yüzdesel olarak da oradan daha fazla yağ gidecektir. Bu sebepten sadece göbeğinize odaklanmayın bence. Tabi ki karın ve göbek için egzersiz yapın ancak durumun da farkında olmanızda fayda var.

Yaptığınız gibi şekerden kesinlikle uza durun ancak karbonhidratı tamamen kesmemenizde fayda var. Protein açısından ise günlük ihtiyacınızdan fazlasını almayın. Genel anlamda diğer tespitleriniz ise olumlu.👍

Kalori açığı ile beslenmek.
En önemlisi bu unutma. Bu arada fazla kalori açığı vereceğim diye günlük 1000 kalori altı alım yapma eğer gelişim çağındaysan 1500-2000 arasında almaya çalış ve karbonhidrattan uzak durmak yerine belirli bir seviyede tüketmeye çalış. Sen normal yemeğini ye, abur cuburdan uzak dur bir de kardiyodur, koşudur falan onları yap, göbeği eritirsin kardesim.

Yeni konular

Geri
Yukarı