Göçmenler gitmeli mi?

Diğer ülkelerin yaptığı gibi, eğitimi yüksek mültecileri tutup diğerlerini uzun vadede göndermeliyiz. Ekonomik yükü bile tek başına sorun. Ama hepsini bir anda tutup gönderemeyiz. 10 milyona yakın kayıtlı/kayıtsız mülteci var. Hayatın her noktasındalar. Bir anda gönderirsek işçi krizi ortaya çıkar. Mesela bayramda ülkesine dönenler geri alınmamalı. Ufak adımlarla bu iş yavaştan da olsa çözülür.

Gitmemeli. Çünkü bu dünyanın her bir taşında her bir insanın hakkı var. Ülkeler, devletler kurmak, arsa çevirmek, burası benim sen giremezsin demek kimsenin hakkı değil normalde. Ama normal bir dünyada yaşamıyoruz.

Gitmemeli. Çünkü bu dünyanın her bir taşında her bir insanın hakkı var. Ülkeler, devletler kurmak, arsa çevirmek, burası benim sen giremezsin demek kimsenin hakkı değil normalde. Ama normal bir dünyada yaşamıyoruz.
Kaç yaşındasın bilmiyorum ama senin alıncağın işe daha ucuz çalışmak vaadiyle afgan veya suriyeli alınırsa görürsün güzel kardeşim.

2. Dünya Savaşı Alman sanayisi nasıl kalkındı bakın.
Biz Alman mıyız? Onların sanayisini kalkındıran Alman halkı Polak veya Fransız değil. Kendi ülkelerine hayırı olmayan mültecilerin bize hayırı olacağını mı düşünüyorsunuz gerçekten komiksiniz.

Biz Alman mıyız? Onların sanayisini kalkındıran Alman halkı Polak veya Fransız değil. Kendi ülkelerine hayırı olmayan mültecilerin bize hayırı olacağını mı düşünüyorsunuz gerçekten komiksiniz.
Alman olmamız mı gerekiyor? Onları kalkındıran ucuz işçilikti. Hükümet devletçi politikalarına devam edip bu işten kar edebilir. Ayrıca doğum kontrolü için destekte bulunabilir.

Geri
Yukarı