Göğsümde oluşan garip hırıltı

Yemekten hemen sonra oluyor bazen. Yanma ağrı olmuyor. Direk balgam geliyormuş gibi oluyor bende öksürüyorum. Sadece yemekte oluyor onun dışında uçsam da kaçsam da bir şey olmuyor.
Hocam yemek borunuzda bir problem olması en büyük olasılık gibi geldi bana. Bir hareket bozukluğu olabilir, başka bir sebepten daralma olabilir, en kötü ihtimal nadir de olsa bir tümör olabilir. Yedikleriniz mideye kolayca geçemediği için sizi rahatsız ediyor gibi anlattıklarınız.

1 senedir de devam ettiğini düşünürsek, bence çekinmeyin bir doktora gidin. En azından bir uzman yorumu almış olun bu konuda.

Hocam yemek borunuzda bir problem olması en büyük olasılık gibi geldi bana. Bir hareket bozukluğu olabilir, başka bir sebepten daralma olabilir, en kötü ihtimal nadir de olsa bir tümör olabilir. Yedikleriniz mideye kolayca geçemediği için sizi rahatsız ediyor gibi anlattıklarınız.

1 senedir de devam ettiğini düşünürsek, bence çekinmeyin bir doktora gidin. En azından bir uzman yorumu almış olun bu konuda.
Hocam internette benimle aynı sorunu yaşayan bir makale gördüm ve geniz akıntısı yaşıyormuş ben kendimi tam ifade edemedim ama büyük ihtimal öyledir :D Yani yemek borumdan yemek geçiyor ağrı, yanma vs. yok sadece yemek mideme gittikten 5-6 dakika sonra öksüresim geliyor ya da çok hızlı yiyorum diyedir yemeği sindirmeden yiyorum direkt saldırıyorum :D

Balgam ile geniz akıntısı farklı.
Yemek sonrası öksürük başlıyorsa, balgam boğazdan değil de göğüs kısmından geliyorsa durum farklı.
Ancak öksürük sonrası boğaz kısmında bir akıntı veya balgam hissi orada beliriyorsa geniz akıntısı olması mümkün.
Hırıltı durumun ilk dediğim yerden kaynaklandığını gösteriyor ancak yine de bir ciğer filmi çektirmeniz yararlı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı