Göğüs kasları gelişmiyor

• Konuyu başlatan ZesuN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 358

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 5 aydır devamlı idman yapıyorum. Haftanın 3 günü büyük adeleleri 2 hareket çalıştıracak şekilde giriyorum setlere. Göğüste inciline dumbell press hareketinde 17, 5'tan neredeyse 30 civarına çıktım. Bench presste 45-50 kilo civarlarında çalışırken artık 70 atıyorum. Yani anlayacağınız her harekette kilolarım arttı ilk başladığımda kötü bir başlangıç yapmama rağmen güzel bir güç artışı oldu lakin göğüslerim hala dolu durmuyor. Yani şişirince falan bir nebze onun dışında sanki hiç spor yapmamış gibi duruyor. Sizce bunun sebebi genetik mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 5 aydır devamlı idman yapıyorum. Haftanın 3 günü büyük adeleleri 2 hareket çalıştıracak şekilde giriyorum setlere. Göğüste inciline dumbell press hareketinde 17, 5'tan neredeyse 30 civarına çıktım. Bench presste 45-50 kilo civarlarında çalışırken artık 70 atıyorum. Yani anlayacağınız her harekette kilolarım arttı ilk başladığımda kötü bir başlangıç yapmama rağmen güzel bir güç artışı oldu lakin göğüslerim hala dolu durmuyor. Yani şişirince falan bir nebze onun dışında sanki hiç spor yapmamış gibi duruyor. Sizce bunun sebebi genetik mi?

Dostum chest press Free wight makinesında ya da cable olarak yapabilirsin piramit sistem olarak uygulayabilirsin sana kalmış ve fly veya cable crossover falanda yap adaleyi esneten hareketler en çok kasa büyüme sinyalini veren hareketler CBÜ'mın koçunun buna özel antrenman programı var hatta fst 7 diye.

Dostum chest press Free wight makinesında ya da cable olarak yapabilirsin piramit sistem olarak uygulayabilirsin sana kalmış ve fly veya cable crossover falanda yap adaleyi esneten hareketler en çok kasa büyüme sinyalini veren hareketler CBÜ'mın koçunun buna özel antrenman programı var hatta fst 7 diye.

Hocam aktif olarak fly machine yapıyordum zaten. Fakat programda biraz değişiklik yapıp bu sefer yüksek tekrar odaklı gideceğim. Bugün denedim ve göğüs kaslarımı çok daha aktif bir şekilde hissettim. Bakalım bu işe yarayacak mı?

Hocam aktif olarak fly machine yapıyordum zaten. Fakat programda biraz değişiklik yapıp bu sefer yüksek tekrar odaklı gideceğim. Bugün denedim ve göğüs kaslarımı çok daha aktif bir şekilde hissettim. Bakalım bu işe yarayacak mı?
Dostum negatifler filan önemli salondaki çoğu kişi adam bench yapıyo ama göğüsüne çarptırarak yapınca bi anlamı olmuyor ben full kontrollü indirip kaldırıyorum indirmem bile2.5-3 saniye sürüyo.

Dostum negatifler filan önemli salondaki çoğu kişi adam bench yapıyo ama göğüsüne çarptırarak yapınca bi anlamı olmuyor ben full kontrollü indirip kaldırıyorum indirmem bile2.5-3 saniye sürüyo.
Hocam yok göğsüme çarptırarak da yapmıyorum normal hızda yapıyordum hep.Fakat machine fly da negatife artık daha fazla önem verip daha nizami form da yapınca biraz daha göğsümü sıkışmış hissettim.Onun haricinde tekrar sayısını arttırınca göğsümü daha çok hissettim.Bir de böyle deneyeceğim.

Kilolar artıyorsa ve ağrı geçiyorsa dinlenmede sorun yok. Volüm çok fazlaysa azaltman gerekebilir, buda senin fark etmen gereken bir şey. Fakat 5 ayda çok bir sonuç bekleme.

Ya genetik menetik değil kardeşim şu genetik diyenler azcık lütfen makale ansiklopedi vs. Okusun gelsin buraya 5 ayda ne bekliyor da ne oldu iyi işte ağırlıkları artmış zaman işi bu sabır işi sabır işi sabır işi 5 ayla olacak işler değil bunlar konuyu açan kardeşimde sen devam et sporuna zamanla gelişirsin nokta bu kadar ya.

Incline odaklı açış hareketlerini deneyebilirsin. Incline sehbada. Bir de dips yapmayı deneyebilirsin üst vücüdun squatıdır demiştir Mike Mentzer dips için. Bench press'de 5x5 falan yapıyorsan incline dambell press'a fazla gücün kalmıyor olabilir.

5 ayda olacak bişey değil

Yeni konular

Geri
Yukarı