Göğüs kaslarımı geliştiremiyorum

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
8. aya geldim sporda. Son 3 aydır göğüs kaslarımı çok çok az geliştirebildim. Aynı kilolarda kaldım. Omuz gelişti, arka kol gelişti ama göğüs gelişmedi. Karbonhidratı düşük aldığım zaman kilo bile düşürüyorum. Ne yapmam lazım bilmiyorum. Göğsümü haftada 2 kere çalıştırıyorum. Dumbell press, smith machine bench press ve pec deck fly yapıyorum. Normal programım da itiş bacak çekiş şeklinde haftada 5 gün, sadece bacak haftada 1 gün çalışıyorum. Definasyondayım ama sonlara doğru geldim artık yakında definasyonu bırakabilirim. Şu anda da sağlam bir diyet yapmıyorum.
Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Definasyonda iken çok çok bir gelişme zor, bence artık bulk vakti...
Hocam beni gören herkes bunu söylüyor ama daha hala göbek çevresini tam eritemedim. Aşağı yukarı 3-4 kilo daha vermem gerekiyor diye düşünüyorum. Beni görenler de sen bulka başla onlar kendi kendine gider diyor. Ondan da emin olamıyorum.

Hocam beni gören herkes bunu söylüyor ama daha hala göbek çevresini tam eritemedim. Aşağı yukarı 3-4 kilo daha vermem gerekiyor diye düşünüyorum. Beni görenler de sen bulka başla onlar kendi kendine gider diyor. Ondan da emin olamıyorum.

Bence ufak ufak bulka girip karın çalışıp devam edersen yağ yakıp kas ekleyebilirsin.

Geri
Yukarı