Güçlenip kaslarımı büyütmek istemiyorum

Wartuse

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kaslı vücudun kotu bir görünümü olduğunu fark ettim kendi düşüncem bu. Dolayısıyla spor yaparken kaşlarımı buyutmeyip sadece güçlenmek istiyorum olaylar vardı düşük tekrar yüksek ağırlık bunu sağlıyormuş eğer kas büyütmek içinde düşük ağırlık fazla tekrar gerekiyormuş bunlar doğru mudur değilse bir şeyler önerir misiniz?

Düşük tekrar yüksek ağırlık bunu sağlıyormuş eğer kas büyütmek içinde düşük ağırlık fazla tekrar gerekiyormuş bunlar doğru mudur

Doğru değil. Yarışmacılar gibi olamazsın çünkü onlar sürekli steroid kullanıyor günün büyük bölümünü spor salonunda geçiriyor. Haftada 3-4 gün spor salonuna gidip 1-1.5 saatlik bir antrenman yapmak yeterli olacaktır yeni başladığın için ilk 6 ay hiçbir şey bekleme gözle görülür bir değişiklik olmayacak. 1-2 yıl düzenli spor yaptıktan sonra istediğin vücuda ancak kavuşursun. Steroid almazsan kasların şişkin gözükmez.

Kaslı vücudun neresi kötü görünüm? Mr. Olympia'lara falan bakıp bu kanaate vardıysan onlar gibi olmak çok zor zaten.

Düşük tekrar yüksek ağırlığın kas geliştirmediği söylemi diye bir şey görmedim. Gelişimi kısa sürer diyenler var.

Ha dediğin şey "hiç kas çıkmasın" falansa güçlenmek için kas büyütmek gerekli maalesef.

Arkadaşlar kaslı vücudun kotu bir görünümü olduğunu fark ettim kendi düşüncem bu. Dolayısıyla spor yaparken kaşlarımı buyutmeyip sadece güçlenmek istiyorum olaylar vardı düşük tekrar yüksek ağırlık bunu sağlıyormuş eğer kas büyütmek içinde düşük ağırlık fazla tekrar gerekiyormuş bunlar doğru mudur değilse bir şeyler önerir misiniz?

Düşük ağırlık yüksek tekrar güç kazandırmaz senin kasların her türlü gelişir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük ağırlık, yüksek tekrarın amacı dayanıklılıktır. Yüksek ağırlık, maksimum tekrarın amacı ise güç artırmaktır.

Düzenli ağırlık kaldıran bir kişinin kaslarının lifleri yırtılır. Düzenli bir beslenmeyle lifler onarılır, yerine kaldıracağınız ağırlıklara dayanması için daha büyük ve sert lifler getirilir. Siz ağırlık ve tekrar artırdıkça, bu lifler parçalanmaya devam eder ve büyürsünüz.

Güçlenmek ve kas kütlesi koymanın yolu, yüksek ağırlıklardan geçer. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz, düşük ve orta seviye ağırlıklar da size kas kütlesi koyar. Belirli bir geçmişiniz varsa, bu ağırlıklar artık size kolay gelmeye başlar. Yüksek ağırlık kaldırmak istediğiniz zaman, minimum 5 veya 6 tekrar kaldırabileceğiniz bir ağırlık seçmelisiniz.

Doğru değil. Yarışmacılar gibi olamazsın çünkü onlar sürekli steroid kullanıyor günün büyük bölümünü spor salonunda geçiriyor. Haftada 3-4 gün spor salonuna gidip 1-1.5 saatlik bir antrenman yapmak yeterli olacaktır yeni başladığın için ilk 6 ay hiçbir şey bekleme gözle görülür bir değişiklik olmayacak. 1-2 yıl düzenli spor yaptıktan sonra istediğin vücuda ancak kavuşursun. Steroid almazsan kasların şişkin gözükmez.

Beni yanlış anladın amacım kol büyütmek değil küçük durması fakat güçlü olmak.

Kaslı vücudun neresi kötü görünüm? Mr. Olympia'lara falan bakıp bu kanaate vardıysan onlar gibi olmak çok zor zaten.

Düşük tekrar yüksek ağırlığın kas geliştirmediği söylemi diye bir şey görmedim. Gelişimi kısa sürer diyenler var.

Ha dediğin şey "hiç kas çıkmasın" falansa güçlenmek için kas büyütmek gerekli maalesef.
kendi kararım bu açıkcası onların steroid kullandığınıda biliyorum
anladım teşekkür ederim

Geri
Yukarı