Göknet neden uzaktaki saha dolabına bağlıyım?

Selam arkadaşlar, adresimi GÖKNET'ten sorguladığım zaman santral mesafesi 1339 metre çıkıyor ve bir kaç şey merak ettim, neden uzaktaki dolaba bağlıyım?
Evimin yakınında şu tarz(yüksek ihtimal saha dolabı olduğunu düşünüyorum) bir kutu var:

Kablonet 100 Mbps..
1673638135402.png
Screenshot_2.png

Neden bu dolap yerine 1339 metre uzakta ki bir dolaba bağlanıyorum ve bunu fazla bir uğraş olmadan değiştirtebiliyor muyuz?
Ekstra olarak ise bu uzaklık benim açımdan bir problem çıkartır mı?

Başlıktan dolayı Göknet kullanıldığım zannedilmesin, başlık moderatör tarafından değiştirildi.

Son düzenleme:
Benim de 100 metre ötemde saha dolabı var ama ben 2100 metre ötedekine bağlıyım, ADSL kullanmak zorundayım. Kablonet mi kullanıyorsunuz? Bu fotoğrafta görünen saha dolabı kablonete ait, onun altyapısıyla internet kullanmıyorsanız ona bağlı olmamanız normal.

Hocam ben de bundan muzdaribim. Tabii ki benimki türk telekom olduğu için çözümü yok. Adamlar bana resmen şunu dedi; "kablo maliyeti olduğu için oraya çekemiyoruz." Yani sittin sene buraya VDSL/Fiber gelmeyecek demek oluyor bu. Sizin kaldığınız durumda yapmanız gereken ilk şey kabloneti aramak. Saha dolabına olan uzaklık eğer internet fiber değilse etkiler. Ne kadar hız alıyorsunuz?

Sizin kaldığınız durumda yapmanız gereken ilk şey kabloneti aramak.
Arayacağım fakat şuan da müsait bir durumum olmadığı için ulaşamıyorum ve belki burada bilen birisi vardır diye konu açmak istedim.

Saha dolabına olan uzaklık eğer internet fiber değilse etkiler. Ne kadar hız alıyorsunuz?
100 Mbps alıyorum, siteden sorguladığımda da fiber olarak gözüküyor o zaman anladığım kadarıyla performans kaybetmiyorum olması gerek.

Selam arkadaşlar, adresimi GÖKNET'ten sorguladığım zaman santral mesafesi 1339 metre çıkıyor ve bir kaç şey merak ettim, neden uzaktaki dolaba bağlıyım?
Evimin yakınında şu tarz(yüksek ihtimal saha dolabı olduğunu düşünüyorum) bir kutu var:

Kablonet 100 Mbps..

Neden bu dolap yerine 1339 metre uzakta ki bir dolaba bağlanıyorum ve bunu fazla bir uğraş olmadan değiştirtebiliyor muyuz?
Ekstra olarak ise bu uzaklık benim açımdan bir problem çıkartır mı?

Başlıktan dolayı Göknet kullanıldığım zannedilmesin, başlık moderatör tarafından değiştirildi.
Göknet, TT altyapısının sonuçlarını gösteriyor hocam. Şu an adresinizde Kablonet altyapısı da varmış. Ki zaten Kablonet'in 100 Mbps'lik paketini kullanıyormuşsunuz. Dolayısıyla bu dolaba bağlısınız zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı