Gömülü 20'lik diş çıkması

gambler28

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar hayırlı ramazanlar. Bir kaç önce dişimi çektirmiştim sağ alttakini. Sağ üsttede gömülü bir dişim olduğu söylenmişti şu an ne durumda bilmiyorum ağrı yapmıyor kesinlikle ama şu gibi ağrılara maruz kalıyorum baş ağrısı, çene ağrısı, boyun ağrısı, ense ağrısı, yemek yerken yutkunma zorluğu, ağız kokusu gibi. İnternetden baktığımda bu belirtiler söyleniyor ama bunun yanında ağrıda oluyormuş dişte o bende yok sadece bu belirtiler var sizce dişimi çektirmeli miyim? Yoksa bu belirtiler başka şeyden mi kaynaklanıyor? Ben dişimden olduğunu düşünüyorum sizce neden olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Eğer direkt çekilecekse çok sorun olmuyor fakat ameliyatla çekilirse bayağı sıkıntı oluyor. Benim gömülü ve sinirlere çok yakın idi, Samsun 19 Mayıs'ta ameliyat ile çektirdim. İşlem sırasında bir şey hissetmedim ama uyuşması geçtikten sonra acıdan duramadım, 1 hafta boyunca hayat cehenneme döndü resmen. Hiçbir şey yiyemedim, içemedim. Ağrıdan duramadım, dayanılmaz bir acı vardı.

Diş hekimine görünün, eğer kolay çekilecek bir şey ise çektir gitsin. Eğer benimki gibi bir durum olursa pek önermem, acıya dayanıklı birisi olarak gerçekten dayanamadım yani.

Eğer direkt çekilecekse çok sorun olmuyor fakat ameliyatla çekilirse bayağı sıkıntı oluyor. Benim gömülü ve sinirlere çok yakın idi, samsun 19 Mayıs'ta ameliyat ile çektirdim. İşlem sırasında bir şey hissetmedim ama uyuşması geçtikten sonra acıdan duramadım, 1 hafta boyunca hayat cehenneme döndü resmen. Hiçbir şey yiyemedim, içemedim. Ağrıdan duramadım, dayanılmaz bir acı vardı.

Diş hekimine görünün, eğer kolay çekilecek bir şey ise çektir gitsin. Eğer benimki gibi bir durum olursa pek önermem, acıya dayanıklı birisi olarak gerçekten dayanamadım yani.

İlk dişimi cerrah almıştı yaklaşık bir 20-25 dk sürmüştü tabii ben o anda hatırlamıyorum öyle dediler 😂.

Kulak çınlaması var mı sizde?

Kulak çınlaması yok ama sağ kulağım tıkanmış biraz kulak temizleme çöpü falan kullanma demişti KBB doktoru. Dişte sağ tarafta şüpheye düştüm

Ben de çektirdim gömülü diş. Gömülüydü ama dişimde yıllardır ağrı olmuyordu ancak iltihaplanmış ve iltihap damakta ilerlemişti. Çekim hiç ummadığımız kadar kolay oldu ancak dikiş atılması gerekli idi. Bir hafta yemek yemede zorluk çekmekten başka ağrı vs olmadı. Daha öncesinde baş ağrısı çok çekerdim hatta son zamanlarda 36 saatı aşan ağrılar oluyordu. Çekimin üzerinden 5 ay geçti, iki kere kısa süreli baş ağrısı yaşadım. İllaki kalıcı bir hasar bırakmıştır. Ben baş ve boyun ağrılarımı diş sağlığıma bağlasamda tek sebebi bu değildir. Özellikle bilgisayar başında geçirdiğimiz sürelerde omurga ve boyun sağlığına ne kadar dikkat ettiğimiz de önemli. Ayrıca klimalı ortamda da çok kalıyorsak bu bedenler yaptığımız zulümlere iyi dayanıyor demektir :)

Ben de çektirdim gömülü diş. Gömülüydü ama dişimde yıllardır ağrı olmuyordu ancak iltihaplanmış ve iltihap damakta ilerlemişti. Çekim hiç ummadığımız kadar kolay oldu ancak dikiş atılması gerekli idi. Bir hafta yemek yemede zorluk çekmekten başka ağrı vs olmadı. Daha öncesinde baş ağrısı çok çekerdim hatta son zamanlarda 36 saatı aşan ağrılar oluyordu. Çekimin üzerinden 5 ay geçti, iki kere kısa süreli baş ağrısı yaşadım. İllaki kalıcı bir hasar bırakmıştır. Ben baş ve boyun ağrılarımı diş sağlığıma bağlasamda tek sebebi bu değildir. Özellikle bilgisayar başında geçirdiğimiz sürelerde omurga ve boyun sağlığına ne kadar dikkat ettiğimiz de önemli. Ayrıca klimalı ortamda da çok kalıyorsak bu bedenler yaptığımız zulümlere iyi dayanıyor demektir :)

Çene ağrısı çekiyor muydunuz? Ben ağzımı açarken çok zorlanıyorum ve açınca da kapanmıyor gibi oluyor.

Eğer direkt çekilecekse çok sorun olmuyor fakat ameliyatla çekilirse bayağı sıkıntı oluyor. Benim gömülü ve sinirlere çok yakın idi, samsun 19 Mayıs'ta ameliyat ile çektirdim. İşlem sırasında bir şey hissetmedim ama uyuşması geçtikten sonra acıdan duramadım, 1 hafta boyunca hayat cehenneme döndü resmen. Hiçbir şey yiyemedim, içemedim. Ağrıdan duramadım, dayanılmaz bir acı vardı.

1710096381376.png

Hocam merhaba 7 Ağustos 2023 tarihinde çektirmiştim bunu ve sizinki gibi gömülü ve sinirlere çok yakın olduğunu söylediler. Hiç ağrı olmazsa vs çektirmeye gerek var mı?

Hiç ağrı olmazsa vs çektirmeye gerek var mı?
Hocam uzmanlar daha iyi bilir, diş doktoruna danış yine de ama ileride baskı yapıp diğer dişlere de zarar verebilir. Bendeki sinirlere çok yakındı ve ameliyat olduktan sonra felaket 2 hafta geçirdim, acı eşiği düşük bir insan dayanamazdı. Gömülü diş sıkıntılı biraz, başka 20'lik diş de çektirdim onda sıfır problemdi ama dediğim gibi sinire yakın olunca hasar gördü sanırım.

Benim genetik olarak dişlerim büyük ve çenem küçük olduğundan dişler çeneye sığmadığından dolayı çarpık çıkmış, tel takılacaktı o yüzden 20'likleri çektirmem gerekiyordu. Birisi sinire yakın dediler, diğeri nispeten daha iyi dediler. Hangisini çekeyim dediler, ben de çek sinire yakını dedim. Sonrası malum 😅

Kesinlikle çekilmesi gerek mi bilmiyorum, uzman bir doktora danışın siz yine de, yanlış yönlendirmiş olmayayım.

Geri
Yukarı