Gördüğüm her kediyi seviyorum

Sevdikten sonra elinizi ıslak mendille silebilirsiniz, kolonya kullanabilirsiniz veya en güzel sabunla ve suyla yıkayabilirsiniz. 🙌🏼

Kuduz olursunuz, bitlenirsiniz, kısır kalırsınız gibi şeyler söyleyerek felaket tellallığı yapanlara aldırma. Kuduzdan ölme ihtimalin sokakta yürürken kafana saksı düşüp ölmenden çok daha düşük.

Bakanlık verilerine göre, Türkiye’de yıllar itibarıyla kuduz vakalarında önemli düşüş kaydedildi. 1974 yılında 52 olarak kayıtlara geçen kuduz vaka sayısı 1983’te 25’e, 1999’da 7’ye düştü. 2014’te 4, 2015’te 2, 2016’da 3, 2017 ve 2018’de ise birer kişi kuduz nedeniyle hayatını kaybetti.

Ya bir şey olur mu? Nerede kedi görsem alıp seviyorum, mıncıklıyorum falan.

Samsun'da hep sevmeye çalışsam da yavaş gelsem de kaçıyorlar. Sadece bir tane yavru kedi görmüştüm onu sevmiştim ama üst katımızdaki kediler evimize gelip fazla sevince saldırabiliyorlar. O yüzden o kadar sevemedim. Yoksa üst katımızda yavru yani saldırmayacak saldırsa bile zarar veremeyecek yavru kediler var ama onlar çok küçükmüş daha gözlerini açmamışlar. Şimdi açılmıştır bilmiyorum. Yan bahçemizde 4 tane yavru kedi var ama onlar kaçıyorlar. Bir de 3 dakikaya gidebileceğimiz tanıdığımız bir yerde sanırım 3 tane yavru kedi var. Bu arada bir sorum olacak kedilerin kaçma sebebi insanların onlara zarar vermesi mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı