Çözüldü Görev Yöneticisi Açılınca İşlemci Kullanımı Yüksekken Düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mormorymor

Decapat
Merhabalar.

Mouse bile takıla takıla gidiyorken CTRL+ALT+Shift Görev yöneticisi açıyorum %90 larda olan CPU 2 saniyede %1-2'ye düşüyor ve bu sırada PC sadece masaüstünde boş duruyor. Bir program oyun çalıştırmıyorum. Oyunlarda iken de belli bir süre sonra yapıyor, hemen alt tab yapıp görev yöneticisini açıyorum düzelip hızlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben bu sorunu yaşıyordum. Mining virüsü yani karşı tarafın bilgisayarınıza virüs yollayarak sisteminizi kullanarak Bitcoin üretmesi mininglemesi oluyor sanırım. Kaspersky indirip tarattım ve virüsü sildi düzeldi. Oyunlarda özellikle çok sıkıntı oluyor. Bir deneyin derim.
Ben bu sorunu yaşıyordum. Mining virüsü yani karşı tarafın bilgisayarınıza virüs yollayarak sisteminizi kullanarak Bitcoin üretmesi mininglemesi oluyor sanırım. Kaspersky indirip tarattım ve virüsü sildi düzeldi. Oyunlarda özellikle çok sıkıntı oluyor. Bir deneyin derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bu sıkıntı için format atmıştım. Hala devam ediyor sanırım windowsun saçmalıklarından bir tanesi
Sorunu çözdüm. Mining virüsünden kaynaklıymış. Arkadaşın dediği gibi Hitman Pro programı ile taratıp xmrig.exe diye bir malware buldu ve sildi. İlk seferinde silinmedi sanırım 2-3 tarama yapıp bilgisayarı tekrardan başlattım ve tamamen silindi. Pc şu an normal çalışıyor. CPU ısı değerleri 60c den 43c düştü boştayken.
Temiz önyükleme ile sistemi başlatın. https://support.microsoft.com/tr-tr/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

Downloads - SurfRight Bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin. Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.

Devamı halinde HJ ve Aida 64 raporlarını ekleyin.

HijackThis Log Paylaşımı ve Çözümleri

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Çözüm budur 👍

Sorunu çözdüm. Mining virüsünden kaynaklıymış. Arkadaşın dediği gibi Hitman Pro programı ile taratıp xmrig.exe diye bir malware buldu ve sildi. İlk seferinde silinmedi sanırım 2-3 tarama yapıp bilgisayarı tekrardan başlattım ve tamamen silindi. Pc şu an normal çalışıyor. CPU ısı değerleri 60c den 43c düştü boştayken.

Çözüm budur 👍
Hocam sorunu ilk yaşadığımdan bu yana defalarca format atmıştım düzelmemişti. Şimdi senin yaptığın yöntemi denedim. Temiz önyükleme ile başlatıp hitman pro ile taradım fakat tehdit bulmadı hala da devam ediyor bence bu windowsun kendi kusuru diye düşünüyorum.

Aynı sorun bende de vardı. Malwarebytes antivirüs programıyla tarama yaptım bir kaç virüs bulup sildi sonra sorun düzeldi.

Hala aynı sorunu devam eden var mı acaba? 20H2 güncellemesindeyim ve aynı sorun bende de var. görev yöneticisini açınca CPU kullanımı 100'den düşüyor 5 10'a. ne yaptıysam düzelmedi. yazdığınız çoğu şeyi yaptım.

Hala aynı sorunu devam eden var mı acaba? 20H2 güncellemesindeyim ve aynı sorun bende de var. görev yöneticisini açınca CPU kullanımı 100'den düşüyor 5 10'a. ne yaptıysam düzelmedi. yazdığınız çoğu şeyi yaptım.
Bu bir sorun değil. Anlık olarak işlemciye yük bindirdiğiniz için kullanım artıyor. O kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı