Görev Yöneticisi CPU %100 kullanımı

İşlemi sonlandırdım o Corsair'in iCUE Controller sildim programı yeniden başlattım düzelen bir şey olmadı onunla alakalı bir durum değilmiş.

Şimdi hangi işlem %100 CPU kullanıyor? Sanırsam %100 CPU kullanan bir işlem gözükmüyor, ya sistemin kendisi kullanıyor ondan gözükmüyor ya da başka bir şey. Kaynak izleyicisini açıp bakabilirsin.

Şimdi hangi işlem %100 CPU kullanıyor? Sanırsam %100 CPU kullanan bir işlem gözükmüyor, ya sistemin kendisi kullanıyor ondan gözükmüyor ya da başka bir şey. Kaynak izleyicisini açıp bakabilirsin.

Kaynak izleyiciside bu şekilde. Baktığımda orada da bir şey göremedim kullanan. Oyunlara girdiğimde işlemci kullanımı %40 30 50 falan sıcaklık değerleri gayet düşük ve normal ilginç olan tarafı bura. Zorlayan oyunlara girdim Ultra ayarlarda bile değişen bir şey yok.

Dosya Ekleri

• 111.jpg
    111.jpg
    313,2 KB · Görüntüleme: 36
@SezerKale belki Görev Yöneticisi yanlış gösteriyordur.

Buyurun hocam. bu görseller sürekli değişkenlik gösteriyor. görev yöneticisinin bile işlemlerde %70 lere cıktığınıda görebiliyorum.

DxDiag'da bu şekilde.

Bu CPU %100'dan 1 değer bile düşmüyor hep stabil. PC de herhangi bir yavaşlamada yok kullanan hiçbir şey yok bomboş boşta, sadece şu site açık tarayıcıdan o kadar.
1B.2 sürümü çıkmış güncellemenizi tavsiye ederim. Eski BIOS'larda işlemciyi tam tanıyamama, sıcaklığını okuyamama, kullanımını doğru gösterememe gibi sorunlar olabiliyor.

Dosya Ekleri

• 222.jpg
    222.jpg
    408 KB · Görüntüleme: 35
(sorun 100 kullanan uygulamayı kapatmana ya da sonlandırmana rağmen devam ediyorsa) Bios u kontrol etmenizi öneririm

1b. 2 sürümü çıkmış güncellemenizi tavsiye ederim. Eski BIOS'larda işlemciyi tam tanıyamama, sıcaklığını okuyamama, kullanımını doğru gösterememe gibi sorunlar olabiliyor.

Yaptım hocam düzelmedi.

(Sorun 100 kullanan uygulamayı kapatmana ya da sonlandırmana rağmen devam ediyorsa) BIOS'u kontrol etmenizi öneririm.

BIOS'da ne gibi kontroller yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Yaptım hocam düzelmedi.

BIOS'da ne gibi kontroller yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Sıfırlama ya da güncelleme gibi seçenekleriniz var bu site üzerinde açılmış birçok detaylı konu var arkadaşlarımızın oluşturmuş olduğu onlara göz atabilirsiniz.
Aynı zamanda BIOS arayüzüne girerek fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin belki sorun oradan da kaynaklanıyor olabilir.
Buradan da güncel olup olmadıgına bakabilirsiniz.

Sıfırlama ya da güncelleme gibi seçenekleriniz var bu site üzerinde açılmış birçok detaylı konu var arkadaşlarımızın oluşturmuş olduğu onlara göz atabilirsiniz.
Aynı zamanda BIOS arayüzüne girerek fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin belki sorun oradan da kaynaklanıyor olabilir.
Buradan da güncel olup olmadıgına bakabilirsiniz.

Düzelmedi hocam resetledim fabrika ayarlarina donderdim. BIOS son surum yeni yukledim. Zaten sistemi yeni kurdum 1-2 oyun yukleyip guncelleme harici pek bir şey yapmadim. :(

Düzelmedi hocam resetledim fabrika ayarlarina donderdim. BIOS son surum yeni yukledim. Zaten sistemi yeni kurdum 1-2 oyun yukleyip guncelleme harici pek bir şey yapmadim. :(

Windows'u ne yolla yüklediniz sisteminize kendi sitesinden tekrar güncel sürümü indirip bilgisayarı formatlamanızı öneririm yukarıda da belirtildiği gibi Görev Yöneticisi'nin okuyamamasından kaynaklanan yazılımsal bir sorun oluşmuş olabilir.

Geri
Yukarı