Görev yöneticisi kapalıyken yüksek CPU kullanımı

Genos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir oyuna girdiğimde mesela bu genelde GTA 5 oluyor, altta görev yöneticisini açık bırakıp öyle oyuna giriyorum ve kullanım normal değerlerde seyrediyor. Ama açmadığım zaman FPS falan düşüyor GPU kullanımı düşüyor CPU kullanımı yükseliyor. Benzerini dahi görmedim bu sorunun internette. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Ya bir şey diyeceğim ama herkes taşa tutacak. Sanki AMD Ryzen işlemcilerde biraz yazılımsal sorun var gibi geliyor. Kim CPU ilgili sorun yazsa foruma bakıyorum işlemcisi Ryzen. Bunlar artık tesadüftür diyorum ama artık anlamadım vallahi. Ben Intel kullanıyorum, şu an olsa ben de Ryzen alırım ama AMD hem GPU hem CPU işine yükleniyor. Kolları bunu kaldırabilir mi bilemiyorum. Yazılımsal çok sıkıntısı var gibi AMD CPU'ların. Senin sorununun bununla alakası olmamış cidden tesadüf de olabilir bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hizmetler kısmına girip Windows Search ve Windows Update'i devre dışı yapın ve çalışıyorsa durdurun. Ardından sistemi yeniden başlatın. Bir de öyle deneyin. Sonucunu buraya yazın. Bekliyorum.
Sonuç olumsuz, cümle olduğunu düşünmediğim bir cevabın sonunda nokta kullanmadığım için uyarı almışım ve bu yüzden beklettim kusura bakmayın.

Sonuç olumsuz, cümle olduğunu düşünmediğim bir cevabın sonunda nokta kullanmadığım için uyarı almışım ve bu yüzden beklettim kusura bakmayın.
Hocam "msconfig" kısmından Microsoft'a ait olmayan hizmetler bölümünde sizden izinsiz çalışan bir program var mı, bakar mısınız? Ardından Windows ile başlayan programların ekran görüntüsünü paylaşır mısınız? Görev yöneticisinden, başlangıç kısmına tıklayın. Etkin olanların fotoğrafını atın lütfen.

Hocam "msconfig" kısmından Microsoft'a ait olmayan hizmetler bölümünde sizden izinsiz çalışan bir program var mı, bakar mısınız? Ardından Windows ile başlayan programların ekran görüntüsünü paylaşır mısınız? Görev yöneticisinden, başlangıç kısmına tıklayın. Etkin olanların fotoğrafını atın lütfen.
Şuan dışarıdayım da eve geçince dediklerinizi uygulayıp sonucu eş zamanlı olarak buraya aktarırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı