Görev Yöneticisinde Chrome çok RAM yiyor

Uzantı da kullanıyorsundur.

Burada RAM'i azaltmak için bazı yöntemler verilmiş:

8 Cool Tips & Tricks to Make Most Of Google Chrome
Sadece 2 uzantı kullanıyorum ikisi de "AdBlock" ve "AdBlock Plus" kullanıyorum.
Peki mesela Whatsapp'da da alt sekme oluşuyor açtığımda ya da dediğim gibi oyun Client'lerinde. Onların sebebi nedir Windows mu sorunlu diyeceğim ama MS'nin kendi sitesinden kurduğum ISO ve daha dün kurdum her şey güncellendi.

SS atarsanız bakabilirim.
Verdiğim linki inceleyin.(!)
Şu şekilde göstereyim.
Mesela Whatsapp'da sadece 1 konuşma mevcut.
Steam de hiçbir şey açık değil sadece client açık.
Google Chrome'de ise sadece 2 sekme açık.
Bu şekilde bunlar neden kaynaklanıyor anlayamadım. Yoksa normal mi?

ss.jpg

Client açık ama Bootstrapper, WebHelper gibi hizmetleri var. Neden bu hizmetlerden birer tane yok bilmiyorum ama belli görevleri olduğu için bu miktardaki işlem sayısı normal olmalı.

Whatsapp Web mi kullanıyorsun?

Client açık ama Bootstrapper, WebHelper gibi hizmetleri var. Neden bu hizmetlerden birer tane yok bilmiyorum ama belli görevleri olduğu için bu miktardaki işlem sayısı normal olmalı.

Whatsapp Web mi kullanıyorsun?
Hayır masaüstü uygulaması D sürücüsünde yüklü C'de SSD var. D ise eski HDD'nin parçasında yüklü.
Steam SSD'de yüklü mesela. Evet o hizmetler mevcut ama açtığım çoğu program ya da oyun arayüzünde bu şekilde oluşuyor.

Anlıyorum. Dediğim gibi. Bu işlemlerde bir anormallik yok. Quora, Bleeping Computer, Tom's Hardware gibi platformlara da bakacak olursanız aynı ticket'ların oralarda da açıldığını ve verilen yanıtların olağan işleyişi öne çıkaran yanıtlar olduğunu görürsünüz. Ve lütfen. Whatsapp Web kullanın.

Anlıyorum. Dediğim gibi. Bu işlemlerde bir anormallik yok. Quora, Bleeping Computer, Tom's Hardware gibi platformlara da bakacak olursanız aynı ticket'ların oralarda da açıldığını ve verilen yanıtların olağan işleyişi öne çıkaran yanıtlar olduğunu görürsünüz. Ve lütfen. Whatsapp Web kullanın.
Anladım normal yani şu an sistemim stabil diyoruz ve konuyu kapatıyoruz?
Neden özellikle Whatsapp Web peki sebebi nedir? Kaldırdım şu an dediğiniz gibi kullanacağım.

Bende size tavsiye.Bende de Win 10 Pro var.Opera kullanıyorum ve çok ram yemiyor.Opera'ya bakın derim.
Hemen kuruyorum ve kontrol ediyorum :)
Peki sizce SSD'ye mi kurmalıyım yoksa HDD'ye mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı