Görev Yöneticisini açınca CPU kullanımı yüksek gözüküp 1-2 saniye de düşüyor

Ctvxn

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaşlar internette çok araştırdım ancak düzgün cevap bulamadım. Görev Yöneticisini açtığımda %50 civarlarında olan CPU kullanımı 1-2 saniye sonra %3 civarlarında geziyor. Sadece "Mining virüsü var görev yöneticisini açınca anlamamanız için kendini kapatıyor" diye bir cevap gördüm kafama takıldı. Sizce bunun sebebi nedir?

Çözüm
Arkadaşlar internette çok araştırdım ancak düzgün cevap bulamadım. Görev Yöneticisini açtığımda %50 civarlarında olan CPU kullanımı 1-2 saniye sonra %3 civarlarında geziyor. Sadece "Mining virüsü var görev yöneticisini açınca anlamamanız için kendini kapatıyor" diye bir cevap gördüm kafama takıldı. Sizce bunun sebebi nedir?

Alakası yok o olay herkeste olur. Görev yöneticisini açınca işlemciyi kullanıyor uygulama çalıştırmak gibi bir şey yani herhangi bir sıkıntı yok.

Alakası yok o olay herkeste olur. Görev yöneticisini açınca işlemciyi kullanıyor uygulama çalıştırmak gibi bir şey yani herhangi bir sıkıntı yok.

Çözüm
Görev yöneticisini açtığında görev yöneticisinin CPU kullanımına bakabilirsin. Başta yüksek olup sonra azalır. Sana daha hızlı hizmet etmek için diyebiliriz. Mining muhabbeti olan siteler var. Sekmeyi açtığın an işlemci neredeyse tüm kapasite ile çalışır, görev yöneticisini açman bir şey ifade etmez.

Performans farkı oluyormu bakmadım ancak internette bunu yaşayan diğer kişiler performans farkı olduğunu söylüyorlar, yani görev yöneticisi açıkken oyun oynayınca daha yüksek fps aldıklarını yazmışlar.
Görev yöneticisini açtığında görev yöneticisinin CPU kullanımına bakabilirsin. Başta yüksek olup sonra azalır. Sana daha hızlı hizmet etmek için diyebiliriz. Mining muhabbeti olan siteler var. Sekmeyi açtığın an işlemci neredeyse tüm kapasite ile çalışır, görev yöneticisini açman bir şey ifade etmez.
Site kastetmemiştim direkt bilgisayarda olan anlamında söylemiştim.

Yani virüs olma ihtimali yok değil mi? Kullanıcının fark etmemesi için yüzde 50 civarı kullanıp görev yöneticisi açılınca da otomatik düşme tarzı.
Çok merak ediyorsanız görev yöneticisi dışında işlemci kullanımı kontrol edebileceğiniz yöntemler var. Onları kullanın.

Performans farkı oluyormu bakmadım ancak internette bunu yaşayan diğer kişiler performans farkı olduğunu söylüyorlar, yani görev yöneticisi açıkken oyun oynayınca daha yüksek fps aldıklarını yazmışlar.

Site kastetmemiştim direkt bilgisayarda olan anlamında söylemiştim.

Hocam deneyin ama böyle bir şeyin şehir efsanesi olduğunu düşünüyorum. Şahsen bilgisayarımı ben yeni kurdum dediğiniz şekilde virüs bulaşması imkansız ama bende de oluyor aynı olay. Taskmngr olması lazım adı böyle bir exe dosyası aslında görev yöneticisi yani görev yöneticisini sen açınca bir program çalışıyor ve her program açılışta CPU harcar sonuç olarak bir işlem yapılıyor. Ben böyle düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı