Görseldeki Alman kurdu hangi tüy yapısına sahip?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Google'da gezerken bir sürü farklı türde alman kurdu görüyorum. Tüy yapısı olayı kafamı çok karıştırıyor.

Kısa tüylülere baktığım zaman böyle:
Alman Kurdu olarak bilinen Alman Çoban Köpeğinin harika özellikleri

Uzun tüylülerde böyle:

Kısa ve Uzun Tüylü Alman Kurdu
Alman Çoban Köpeği

Ancak benim düşündüğüm bu ikisi de değil, tam ortaları. Genel olarak sahiplenmeyi düşündüğüm renk ve tüy yapısı şu şekilde:

Alman Kurdu (Deutscher Schäferhund) - DAS ZEITUNG

Peki bu tüy yapısına ne ad veriliyor?

Tecrübelerinizden ötürü bir şey sormak istiyorum hocalarım, bu kalça displazisi olayını hiç yaşadınız mı?
Yok hocam hiç yaşamadım köpeğimin kalçası normal durumda bu resimdeki gibi aşşağı sarkık değil.

German_Shepherd_-_DSC_0346_(10096362833).jpg

Kalçası tam olarak şu şekilde.

Bence golden lablador gibi ırklara bakın hem bakımları kolay hem tecrübe edinmiş olursunuz ilerdede istediğinizi alırsınız.
Doberman alman kurdu gibi köpekler istiyorsan köpek eğitmenlerine yolla eğitsinler eğitim kolay bir şey değil.

Bence golden lablador gibi ırklara bakın hem bakımları kolay hem tecrübe edinmiş olursunuz ilerdede istediğinizi alırsınız.
Doberman alman kurdu gibi köpekler istiyorsan köpek eğitmenlerine yolla eğitsinler eğitim kolay bir şey değil.
Doberman için haklısınız ama Alman kurdu konusunda tam tersi diye biliyorum hocam. Aşırı kolay eğitilebilen ve çok zeki ırkları olması lazım. Hatta sırf bu yüzden ilk kez köpek sahipleneceklere de önerilen bir ırk.

Doberman için haklısınız ama Alman kurdu konusunda tam tersi diye biliyorum hocam. Aşırı kolay eğitilebilen ve çok zeki ırkları olması lazım. Hatta sırf bu yüzden ilk kez köpek sahipleneceklere de önerilen bir ırk.
Sen bilirsin benim tavsiyem golden lablador ırkları.

Fotoğraftaki kalça displazisi miymiş :D
Peki köpeğin soy hattı vs. var mı yoksa normal bir yerden mi sahiplendiniz hocam?
Yok hocam demek istediğim fotoğraftaki gibi kalçası yok kalça displazisi hakkında pek bir tecrübe edinmedim hiç yaşamadığım için.Köpeği kuzenimden sahiplendim hocam küçükken.

Alman kurtları zaten cana yakın köpeklerdir eğitmekte çok zorlanmazsınız.Temel eğil kalk çök hareketlerini rahatlıkla öğretebilirsiniz zorlanacağınızı düşünmüyorum.

Yok hocam demek istediğim fotoğraftaki gibi kalçası yok kalça displazisi hakkında pek bir tecrübe edinmedim hiç yaşamadığım için.Köpeği kuzenimden sahiplendim hocam küçükken.

Alman kurtları zaten cana yakın köpeklerdir eğitmekte çok zorlanmazsınız.Temel eğil kalk çök hareketlerini rahatlıkla öğretebilirsiniz zorlanacağınızı düşünmüyorum.
Bana göre her köpek illa ki eğitilir ama bu dominantlık meselesi sıkıntı, sırf bu yüzden dobermandan vazgeçip alman kurduna tekrar yöneldim. Yaygın genetik hastalıkları yüzünden de nereden sahipleneceğimi hala bilmiyorum. Sizin de dediğinize göre sanırım bu bayağı şans işi bir durum.

Tecrübelerinizden ötürü bir şey sormak istiyorum hocalarım, bu kalça displazisi olayını hiç yaşadınız mı?
Kalça çıkıklığı çoğu köpeğin başına gelebilecek bir şey, sokakta beslediğim 13 yaşındaki köpeğimde de var, evimdeki terrier ırkı köpeğimde de var. Hatta kronik kalça çıkıklığı olan Cane Corso var diye biliyorum, yani diğer ırklara nazaran kalçasının çıkması en muhtemelen ırkmış.

Yok hocam hiç yaşamadım köpeğimin kalçası normal durumda bu resimdeki gibi aşağı sarkık değil.

Eki Görüntüle 1807158
Kalçası tam olarak şu şekilde.

Kalçası çıkık olup olmadığı fotoğrafla anlaşılmaz, ayrıca konu sahibinin attığı alman kurtları ilk fotoğraf hariç gayet normal belleri, düşük bel alman kurdu falan diyorlar sağda solda ama, bu ırkın geçmişine gidersek sizin attığınız fotoğrafki köpek gibiydi. Düşük değildi belleri, ancak seneler geçtikçe tabiri caizse bu ırkı kıra kıra belleri bu hale geldi. Ayrıca gerçekten çok şaşırtıcı köpeğinizin belinin düşük olmaması, tüyü kadar ömrü olsun, musmutlu yıllar dilerim. <3

Geri
Yukarı