Görseldeki Alman kurdu hangi tüy yapısına sahip?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Google'da gezerken bir sürü farklı türde alman kurdu görüyorum. Tüy yapısı olayı kafamı çok karıştırıyor.

Kısa tüylülere baktığım zaman böyle:
Alman Kurdu olarak bilinen Alman Çoban Köpeğinin harika özellikleri

Uzun tüylülerde böyle:

Kısa ve Uzun Tüylü Alman Kurdu
Alman Çoban Köpeği

Ancak benim düşündüğüm bu ikisi de değil, tam ortaları. Genel olarak sahiplenmeyi düşündüğüm renk ve tüy yapısı şu şekilde:

Alman Kurdu (Deutscher Schäferhund) - DAS ZEITUNG

Peki bu tüy yapısına ne ad veriliyor?

Google'da gezerken bir sürü farklı türde alman kurdu görüyorum. Tüy yapısı olayı kafamı çok karıştırıyor.

Kısa tüylülere baktığım zaman böyle:
Eki Görüntüle 1806768

Uzun tüylülerde böyle:

Eki Görüntüle 1806769Eki Görüntüle 1806770

Ancak benim düşündüğüm bu ikisi de değil, tam ortaları. Genel olarak sahiplenmeyi düşündüğüm renk ve tüy yapısı şu şekilde:

Eki Görüntüle 1806771

Peki bu tüy yapısına ne ad veriliyor?
Safkan bir standart alman kurdu zaten en aşağıdaki, en üstteki tuhaf bayağı. Dediğim gibi en alttaki standart tüy yapısı.

Yani herhangi bir özellik belirterek aramama gerek yok sanırım.

Bunu söylesem kim anlar ki hocam :D
Orta uzunlukta tüy yapısı mı demem lazım diyorsunuz.
Irk hakkında yeterince bilgiye sahibim, tecrübemde fazlasıyla var. Çok profesyonel bir yerde değilseniz direkt standart Alman Çoban Köpeği diyebilirsiniz.

Benimde alman kurdu köpeğim var lakin ben bile adını bilmiyorum 😄.En alttaki normal safkan alman kurdu.En alttaki standart çoğu alman kurdunda olan tüy yapısı.

Irk hakkında yeterince bilgiye sahibim, tecrübemde fazlasıyla var. Çok profesyonel bir yerde değilseniz direkt standart Alman Çoban Köpeği diyebilirsiniz.
Benimde alman kurdu köpeğim var lakin ben bile adını bilmiyorum 😄.En alttaki normal safkan alman kurdu.En alttaki standart çoğu alman kurdunda olan tüy yapısı.
Tecrübelerinizden ötürü bir şey sormak istiyorum hocalarım, bu kalça displazisi olayını hiç yaşadınız mı?

Geri
Yukarı