Görseldeki fiber kabini mi?

Bartu Cenk

Hectopat
Daha fazla  
Millenicom bölgemde ADSL ve VDSL altyapı olduğunu söylüyor altyapı sorgulama sitelerinde sorguladığımda ADSL olduğu söyleniyor. Türk Telekom sitesi üzerinden altyapı sorguladığımda seçtiğiniz lokasyonla ilgili bilgiye ulaşılamamıştır yazıyor ama BTK üzerinden Türk Telekom'a şikayet ettiğimde fiber olduğu ama talep yoğunluğu nedeniyle kapasite problemi yaşandığı söylendi. Neyin ne olduğunu anlamadım. Fotoğrafta bulunan kabin ne kabini? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20210616_212809.jpg
    20210616_212809.jpg
    112,2 KB · Görüntüleme: 150
Millenicom bölgemde ADSL ve VDSL altyapı olduğunu söylüyor altyapı sorgulama sitelerinde sorguladığımda ADSL olduğu söyleniyor. Türk Telekom sitesi üzerinden altyapı sorguladığımda seçtiğiniz lokasyonla ilgili bilgiye ulaşılamamıştır yazıyor ama BTK üzerinden Türk Telekom'a şikayet ettiğimde fiber olduğu ama talep yoğunluğu nedeniyle kapasite problemi yaşandığı söylendi. Neyin ne olduğunu anlamadım. Fotoğrafta bulunan kabin ne kabini? Yardımcı olursanız sevinirim.
Yanlış bilmiyorsam FTTB kutusu, binanıza da kablo çekilmesi lazım diye biliyorum. Pardon VDSL' miş, yanlış biliyormuşum.

Aynısını yaşamıştım. Altyapı var ama boş port olmadığı için Türk Telekom'da altyapı yokmuş gibi gözüküyor. Bana forumda başvuru yaptıktan sonra 1-2 gün içerisinde portu açıyorlar demişlerdi. Başvurumuzu yaptık 3 haftadır bekliyoruz bir gelişme yok.

Sen ilk kez mi bağlatıyorsun? Eğer öyleyse VDSL2 çekmıyorsa git operasyön bölge müdür yardımcısını bul, halleder o.

Ben fiber altyapı getirilmesi için uğraşıyordum önceden Turkcell ve birkaç altyapı sorgulama sitesi bölgemde ADSL ve VDSL2 altyapı olduğunu söylemişti ama port yoktu bende fiber istediğim için port talep işine girmedim Turkcell isterseniz sizi sıraya alalım port boşalırsa direkt sizi alalım demişti kabul etmedim fiber altyapı gelmediği sürece VDSL hizmetinden faydalanmak istemiyorum adresime Turkcell 1 ve 1.5 yıl arasında fiber altyapı gelir diyor oda kesin bir süre değil ve o kadar bekleyemem.

Geri
Yukarı