Görseldeki kablo fiber mi?

Merhaba,
Yakında detaylı bir konu açacağım ancak şu anda bu kablonun türünün ne olduğunu öğrenmek istiyorum.
Fiber gibi geldi ancak yönlendirme için kullanılan kablo da olabilir emin değilim.

Eki Görüntüle 1792430

Hollanda da yaşıyorum. Şu an evimizin olduğu sokağa aynı buna benzer bir kablo döşediler. Yani fiber. Ama yakından görmek lazim. Anlarsın zaten normal internet kablosuna benzemiyor.

Kral benimde burqda Tip 5 kabin koyulfu 536 metrede 37mb internet gözüküyor. Kabine kart veya çip takılcakmıs ona rağmen ben VDSL e geçiş sağladım. O kart yada çip ne işe yarıyor onu derken daha da ĥızlancak dedi kendisi. Lütfen geri dönersen sevinirim.
Altyapı yine VDSL olacak fakat kutuna gelen hız değerleri artacağı için bulunduğun lokasyondaki internet hızı da artacak. Bir nevi altyapıyı iyileştiriyorlar. Tahmini 70 80 mbpsye çıkar diye düşünüyorum. Çünkü VDSL internetler şuan o civarda hız değerlerini veriyor ortalama olarak

Altyapı yine VDSL olacak fakat kutuna gelen hız değerleri artacağı için bulunduğun lokasyondaki internet hızı da artacak. Bir nevi altyapıyı iyileştiriyorlar. Tahmini 70 80 mbpsye çıkar diye düşünüyorum. Çünkü VDSL internetler şuan o civarda hız değerlerini veriyor ortalama olarak
Nasıl yani göknet de 37mb gösteriyor şu anda 165tl 35mbps e geçiş yaptım 70 80 alabilirmiyim ?

Türk Telekom tarafından sorgulama yaptırdınız mı altyapı için ? İsterseniz BBK kodunu ya adresini gönderin sorgulayayım.
7059187 bbk kodu bu zaten bu şekilde ama 70-80 alırsam çok iyi olur ayrıca burada çok eski bir ankastre kutusu var aslında onun için bir yardımcı olsanız çok iyi olurda.
1685385177341.png

7059187 bbk kodu bu zaten bu şekilde ama 70-80 alırsam çok iyi olur ayrıca burada çok eski bir ankastre kutusu var aslında onun için bir yardımcı olsanız çok iyi olurda.Eki Görüntüle 1799054
Tamamdır şuan evdeyim yarın iş yerindeki arkadaşlara sorgulatıcam. Duruma göre bilgi vereceğim. Ankastre kutusuyla ilgili ekip geldiğinde sorun varsa değiştiriyor fakat sorun yoksa normal kullanırsın. Kısacası sorun tespit edilirse değişiyorlar hocam yarın bilgi vereceğim.

Tamamdır şuan evdeyim yarın iş yerindeki arkadaşlara sorgulatıcam. Duruma göre bilgi vereceğim. Ankastre kutusuyla ilgili ekip geldiğinde sorun varsa değiştiriyor fakat sorun yoksa normal kullanırsın. Kısacası sorun tespit edilirse değişiyorlar hocam yarın bilgi vereceğim.
Anladım abi. Lütfen bi ilgilenirsen sevinirim. Birde dediğim evet sorun falan ama inanki çok eski bir ankastre kutusu tam güç gelmediğini düşünüyorum adsl de bile. Bi de şu olay var Kart takılcakmış Kabine nedir o 1-2 hafta içinde takılcakmış hızlancak gibi bişe dedi ellerinde yokmuş şu an.

Anladım abi. Lütfen bi ilgilenirsen sevinirim. Birde dediğim evet sorun falan ama inanki çok eski bir ankastre kutusu tam güç gelmediğini düşünüyorum adsl de bile. Bi de şu olay var Kart takılcakmış Kabine nedir o 1-2 hafta içinde takılcakmış hızlancak gibi bişe dedi ellerinde yokmuş şu an.
Şöyle altyapınız şuan 37 mbps destekliyor, yüksek ihtimalle kabin içindeki kart eski olduğundan yenisiyle değişecek ve yüksek ihtimalle de altyapınızın hız değeri yükselir.

Dosya Ekleri

• IMG_20230530_101456.jpg
    IMG_20230530_101456.jpg
    524,2 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Yukarı