Görücü usulü mü aşk evliliği mi?

Görücü usulü evlenenler de birbirlerine aşık oluyor zaten genellikle.

Zorla evlenmen farklı, görücü usulü evlenmek farklı. Görücü usullünde iki kişi tanıştırılır, eğer ikisi de isterlerse evlenirler.

Haklısın.
Bizim millet genelde etraftan yanlış duyduğu için zorla onun ile evleneceksin gibi düşünüyorlar.

Ben böyle şeyleri saçma buluyorum. Görücüye ne gerek var? Biz bulamıyor muyuz? Hem aşık olacağın kişiyi başkası seçmesi de ironik.
Aşık olacağın kişiyi seçmiyorlar, sadece tanıştırma amaçlı. Ortak bir arkadaş tarafından tanıştırılsa görücü usulü demezsiniz ama...

Ben böyle şeyleri saçma buluyorum. Görücüye ne gerek var? Biz bulamıyor muyuz? Hem aşık olacağın kişiyi başkası seçmesi de ironik.

Zaten filmlerde oldugu gibi tak diye asik olan görmedim ben.
Gerci bizim millet otobuste gördüğü kıza bile aşık olabilir orasi ayri.
İki tarafın da birbirini sevmediği ve zorla evlendiği versiyonundan bahsediyordum, yanlış anlaşıldı sanırım.

Haklısın.
O durumda o ailemi terk ederdim.
Genelde bu filmlerde böyle lanse edildiği için genel olarak toplum yanlış anlıyor.

Görücü usulü istemezdim çünkü kıza değil ailesine bakılıyor neymiş abisi şuradaymış dedesi eski zenginmiş banane birader ben evleneceğim kişiye bakıyorum benimle dedesi mi uyuyacak diyorum ama ben mantık evliliği derim.

Aşık olacağın kişiyi seçmiyorlar, sadece tanıştırma amaçlı. Ortak bir arkadaş tarafından tanıştırılsa görücü usulü demezsiniz ama...
Hocam hani burada bize soruyorlar ya ben de cevapladım. Hem arkadaşın tanıştırmasını da pek sevmiyorum. Aşık olursam kim tanıştırır bilemem ama genellikle senin sevdiğin kişiyi değil bak böyle bir var deyip tanıştırdıkları için istemem. Yani arkadaşa kanka beni bu kızla tanıştırır mısın? Derken. Görücü bak böyle biri var deyip tanıştırıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı