Göründüğüm gibi olmamak

244012

Hectopat
Makaleler
7
Şu an kimse benim gerçek halimi bilmiyor. Herkese yalan söylemek zorunda kalıyorum. Söylersem kimse yanımda kalmaz diye söylemiyorum. Söylemezsem ve ortaya çıkarsa güvenilmez bir insan olarak görülürüm. Hatta söylersem kötü olarak da görülebilirim. Yalnız ve kararsızım. Ne yapmalıyım?

Olduğunuz gibi olmaya özen gösterin. Eğer söylediğiniz gibi birisi olmak istiyorsanız hayatınıza ve karakterinize artık o şekilde yön verin.

Şu an kimse benim gerçek halimi bilmiyor. Herkese yalan söylemek zorunda kalıyorum. Söylersem kimse yanımda kalmaz diye söylemiyorum. Söylemezsem ve ortaya çıkarsa güvenilmez bir insan olarak görülürüm. Hatta söylersem kötü olarak da görülebilirim. Yalnız ve kararsızım. Ne yapmalıyım?
Kimse yanında kalmaz ise seni olduğu gibi kabullenemiyorlardır. Ya da onlar da sahtedir.

İçince bulunmak zorunda olduğun ve kısmen senin seçmediğin bir çevreye ve kişilere bazı şeyleri söylemene gerek yok. Ne zaman ailenin yanından ayrılıp, kendi evine taşınıp, kendi çevreni kurarsan, o zaman kendini olduğun gibi tanıtırsın. Tarifine göre şu an içinde bulunduğun çevre seni anlamayacak ve kötü bilecek. O yüzden bence söylemeye hiç gerek yok. En azından şimdilik.

Hocam gerçekleri söyleyin yeni tanıştığınız birisine. Bir şeyden memnun değilseniz zaten yanınızdakiler dermanı bulmaya çalışır. Dost dediğimiz kara günde belli olur zaten.
O zaman olduğun gibi görün.
-Mevlana

Yalan, yalani doğurur her zaman. Kimseye bir sey kanitlamak zorunda değilsin. Tanistigin her insana hayatini anlatmana, kendini anlatmana gerek yok. Bazı insanlar hayatında sadece merhaba merhaba demek için vardir. Fazlasına gerek yoktur.

Insanoglu da bencildir. Yani hiç ben tamamım diyen görmedim. Hep daha fazlasını isteriz. Bu sebeple kendini kendin olduğun için sevmezsen, sahip olduklarına saygın olmazsa kimse de sana saygı göstermez, sevgi göstermez.

Bu devirde güven çok önemli bir şey. Yalan söyleyerek insanların gözünde bunu kaybetme. Güveni kaybedersen ne iş yapabilirsin, ne de alışveriş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı