Görüntü gitti ve ekran kartı fanları hızla çalışmaya başladı

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
Oyun vs. oynamıyordum normal açıktı bilgisayar. Bir anda görüntü gidip ekran kartı fanları neredeyse son hızda denilebilecek bir gürültüden çalışmaya başladı.

Anlam veremedim ve panikledim, görüntü de olmadığı için kasanın düğmesinden kapattım direkt. Neden böyle bir şey olmuş olabilir? Oyun oynarken herhangi bir sıcaklık değeri vs gözüme carpmamisti ciddi denilebilecek. Onun haricinde neredeyse 2 haftada bir belirsiz sistem kapanmalari oluyordu sistem öylece çalışıyor biçimde olsa bile.

Ekran kartı INNO3D RTX 2060.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun vs. oynamıyordum normal açıktı bilgisayar. Bir anda görüntü gidip ekran kartı fanları neredeyse son hızda denilebilecek bir gürültüden çalışmaya başladı.

Anlam veremedim ve panikledim, görüntü de olmadığı için kasanın düğmesinden kapattım direkt. Neden böyle bir şey olmuş olabilir? Oyun oynarken herhangi bir sıcaklık değeri vs gözüme carpmamisti ciddi denilebilecek. Onun haricinde neredeyse 2 haftada bir belirsiz sistem kapanmalari oluyordu sistem öylece çalışıyor biçimde olsa bile.

Ekran kartı INNO3D RTX 2060.
Bilgisayarınıza mining virüsü girmiş olabilir.

Açar açmaz yine aynı durumla karşılaşır mıyım yoksa eğer virüs varsa temizleyebilme fırsatım var mı?
Malwarebytes indirin tarayın, bilgisayarınızı açınca sorun olmaması lazım.

@Stokeley
Açar açmaz aynı durumla karşılaşırsan:
ESET:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kaspersky:

@Stokeley
Açar açmaz aynı durumla karşılaşırsan:
ESET:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kaspersky:
Şuanda karşılaşmadım hocam bilgisayardan yazıyorum. Malwarebytes kuruyorum yeterli midir?

Ekran görüntüsü 2022-02-26 121651.png

@GremoryRias herhangi bir şey tespit edilmedi hocam, tarama ayarlarını mı değiştirmem lazım kapsamlı tarama vs. ?

Ya da Kaspersky indirmem daha mı sağlıklı olur?
@Stokeley
Sorun donanımsal mı değil mi ben bilmiyorum. Konu virüs ise ne yapabileceğiniz söyledim hocam. MBAM silemezse, Kaspersky ile deneyebilirsiniz.
Tamamdır teşekkür ederim.

Isınmadan dolayı kendini kapatıp soğumak için Max hızda fan çalıştırmış. Sistemin temizliğini ve termal macun yenilemesini yapmanızı öneririm.
Sistem daha 1 yılını anca dolduruyor termal macun yenilenme durumunu gerektirmesi bu kadar erken olması normal mi? Genel temizliği de üç ayda bir yapıyorum neredeyse.

Geri
Yukarı